Döntetlen a Siófok ellen

Az NB II. 2. fordulójában a Haladás 1-1-re végzett a Siófokkal.

SZOMBATHELYI HALADÁS-BFC SIÓFOK 1-1 (1-0)

Szombathely, játékvezető: Horváth T.

A mérkőzés előtt a Haladás Öregfiúk részéről Sebestyén Péter, Halmosi Zoltán és Jagodics Zoltán köszöntötte a 21 évig a Haladást szolgáló Schimmer Szabolcsot. A szurkolók pedig egy élőképpel készültek, melyre: „21 évhűség, köszönjük Schimmer Szabolcs” felirat került. A kezdés előtt három elhunyt törzsszurkoló, Krilov Zoltán, ifj. Halmosi Zoltán és Sümeghy Endre emléke előtt tisztelegtek a szurkolók.

Haladás: Gyurján – Jancsó, Jagodics, Németh Milán – Medgyes, Nyári, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Németh Márió, Gaál.

Siófok: Benke – Balogh B., Horváth P., Lorentz, Jánvári – Tajthy, Csilus, Szakály, Ízing – Zamostny,

A szombathelyiek kezdték aktívabban a mérkőzést, egyre-másra vezették támadásaikat.

Különösen a széleken veszélyes a vasi akciók, a jobb oldalon elsősorban Németh Márió keverte össze a siófoki lábakat.

Pazar, első osztályú a hangulat a Haladás Stadionban.

19. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Németh Márió jobb oldali szöglete után a védők kifejelték a labdát, majd Benke árnyékra repült, a labda átpattant rajta, éppen az érkező Németh Milán elé, a védő középről, egy méterről a hálóba fejelt (1-0).

27. perc: Egy vendégakció végén Zamostny lőtt jobbról, 14 méterről fölé

Gyakorlatilag egykapuzik a szombathelyi együttes, a siófoki gárda kontrákból próbál meg ziccert teremteni

Alaposan visszaesett a színvonal és az iram is, mezőnyben folyik a játék.

39. perc: Gaál kapott a bal oldalon labdát Németh Máriótól, 14 méteres lövését Benke védte, majd a kipattanót Németh Márió lőtte rá hat méterről, de Benke újra védett

45. perc: Szakály 24 méterről balról, alig lőtt a bal sarok mellé

Egy perc a hosszabbítás

II.FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

50. perc: Gaál kapott sárga lapot

58. perc: Csere a Haladásban, Nyári helyett Illés Bence állt be. Illésnek ez az első NB II-es bajnokija

60. perc: Siófoki csere, Zamostny helyett Magasöldi kapott sárga lapot

61. perc: Izing kapott sárga lapot

62. perc: Egy vendégszabdrúgás után Bencze elé került a labda, ám a kivetődő Gyurján leszedte a lábáról a labdát

A hivatalos nézőszám 2840!

A második félidő meglehetősen kevés eseményt hozott eddig, jobbára siófoki lábakon vándorol a labda. A szurkolók viszont szenzációsak, megállás nélkül énekelnek, drukkolnak.

72. perc: Egy jobb oldali beívelés után egy siófoki játékos a földön maradt – tizenegyes. A büntetőt Szakály a jobbs sarokba lőtte. Gyurján beleért, de becsorgott a labda.(1-1)

76. perc: Kettőscsere a Haliban, Bosnjak helyett Eszlátyi, Medgyes helyett Tóth Dávid állt b

80. perc: Tóth Dávid jobb oldali beadására Gaál érkezett, felugrott, de két védő között a jobb sarok mellé fejelt. Ám olyan szerencsétlenül ért földet – kicsit meg is lökték – hogy a jobb kapufának esett. Hosszasan ápolják, végül hordágyon viszik le a pályáró. Tízen maradtunk, mert nincs több cserénk.

86. perc: Eszlátyi került helyzetbe a bal oldalon, majd éles szögből, nyolc méterről a jobb oldalhálóba lőtt

86. perc: Csere a Siófokban, Horváth Attila helyett Jagodics Bence érkezett