2010.07.09. 02:28

Előkelő helyen a sárvári strandkézisek

Második helyen végzett egy rangos strandkézilabda-tornán az NB II-ben bronzérmes Sárvári Kinizsi gárdája.

Gergácz Zoltán

Vonyarcvashegyen tíz csapattal rendeztek nemzetközi strandkézilabda-tornát, amelyen három német, egy-egy cseh és holland együttes is indult. Az NB II-es Sárvári Kinizsi gárdája is szerencsét próbált. A vasi lányok a csoportmérkőzések során három 2:0-s győzelmet arattak (2x10 perc, a félidei győzelem a dobott góloktól függetlenül 1:0-t ért), míg az NB I-es cseh Promilky gárdájától ugyanilyen arányban maradtak alul, így a második helyen jutottak tovább.

A keresztbejátszás során a Sárvár-Nagykanizsa mérkőzés 1:1-gyel zárult, de a szétlövést megnyerték az NB I/B-s gárda ellen, így döntőbe jutottak. A fináléban ismét a Promolky várt rájuk, s ez a mérkőzés is a cseh csapat 2:0-as győzelmével zárult. A csapat tagjai: Bősze Boglárka, Fehér Dóra, Horváth Luca, Soós Patrícia, Takács Anita, Tóth Cintia, Varga Dóra, Varga Edina, felkészítő: Kertész Csilla.