Hetet rúgott a Csákánydoroszló

2019.09.10. 18:43

Elverte a Tanakajd a Nádasdot, az Ölbő a Sét, a Söpte az Ikervárt, a Szeleste a Gércét

A 4. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

A balogunyomi Homor Dávid gólöröme – ekkor még vezetett a csapata, végül a Vasszécseny nyert

Fotó: Szendi Péter

Északi csoport

Sitke–Gencsapáti 1-3 (1-2). Sit­ke, 50 néző, vezette: Bazsó F.

Sitke: Viczmándi – Bagoly A. (Hantó), Gyürü, Papp B. (Török N.), Poós, Tóbiás, Szita (Esztergályos), Sulyok, Horváth G., Németh M., Nagy D. (Imre).

Gencsapáti: Lőrincz D. – Serman, Fogl, Varga R., Borhi, Mikos, Egyed, Kovács P. (Domján), Lőrincz T. (Németh T.), Molnár B., Tóth B.

Gólszerzők: Papp B., ill. Lőrincz T., Domján, Fogl.

A fegyelmezett vendégcsapat megérdemelten nyert a csalódást okozó sitkeiek ellen.

Pecöl–Bozsok 3-0 (0-0). Pecöl, 80 néző, v.: Dodó R.

Pecöl: TAKÁCS – PÁLFI (NÉMETH I.), NÉMETH Á. (SZEMES B.), SZEMES Z., VARSÁNYI, OSZKÓ (LAKATOS), FARKAS A. (SZEMES D.), JANEK, HORVÁTH B. (MÉSZÁROS), SZÉKELY, HÓBOR.

Bozsok: Szabó C. – Kratochwill, Pál, Dévényi, Horváth P., Kovács P., Szalai, Rapi (Tóth D.), Tompek, Kiss M., Horváth Á.

Gólszerzők: Farkas A. (2), Varsányi.

Jó játékvezetés mellett búcsúi hangulat volt a pecöli derbin. A hazai csapat Farkas Attila vezetésével a második félidőben eldöntötte a három pont sorsát.

Mersevát–Elektromol Spari 3-3 (2-0). Mersevát, 80 néző, vezette: Szabó B.

Mersevát: Tóth Á. – Nagy Á., Zsoldos, Győrvári G. (Tétry), Gönye (Németh G.), Csite, Orbán, Dénes, GÁNCS, Takács, Molnár G.

Spari: Gyetvay – Dienes, Tóth A., Barbalits (Sipos), Grubick, Dancs, SZABÓ P., FRITZ, KOVÁCS T., NÉMETH V., Németh R.

Gólszerzők: Gönye (2), Dénes, ill. Fitz, Kovács T., Dancs.

Kiállítva: Csite (85., Mersevát).

Hamar kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat, és a kényszerű csere ellenére sikerült is tartani az eredményt a 70. percben befújt véleményes tizenegyesig. Az emberhátrányba kényszerített vendéglátó a hajrában érdekes körülmények közepette vesztett pontokat.

Zanat–Kemenesalja 3-1 (3-1). Szombathely, 20 néző, vezette: Gróf M.

Zanat: SZENTGYÖRGYVÁRI – Németh P., SCHMIDT, Guttmann, HORVÁTH G. (Olasz), SZALAY, Pörge (Szabó Z.), Bakucz, Tóth Zs. (Kiss M.), Szabó B., Putz.

Kemenesalja: Nagy Sz. – Bodor, Szakály, Bándoli, Őri (Kaisinger), Hajas, Lőrincz G. (Fülöp), Czöndör, Lőrincz M., Veszprémi, Varga R. (Kolompár).

Gólszerzők: Szalay (3), ill. Varga R.

A hazai csapat a séi vereség után motiváltan kezdte a mérkőzést, és már az első percben vezetést szerzett. A vendégek azonban egy lecsorgó labdából gyorsan egyenlítettek. De ez nem szegte kedvét a zanatiaknak, akik gyorsan két góllal feleltek. A második félidőben a vönöckiek már nem tudtak újítani, így az eredmény nem változott. Megérdemelt hazai győzelem született.

Ölbő–Honvéd Sé 3-1 (2-1). Ölbő, 70 néző, vezette: Sály K.

Ölbő: Bertalan – Nardai, Kovács T., Szele, Tóth G. (Czitkovics), Marton (Sági Kiss), FARKAS B., Fehér, Weinelt, Juhász (Bognár), Kalányos (Pencz).

Sé: Földi – Séfer, Elekes (Molnár B.), Kovács K., Werderits, Muzsai (Bogyai), Ficht­acher, Romsics, Vándori (Soós), Kámán, Uri.

Gólszerzők: Farkas B. (2), Bognár, ill. Uri.

Jó iramú, rangadójellegű mérkőzésen jó játékkal sikerült a helyzeteit jobban kihasználó ölbői csapatnak sikerült otthon tartania a három pontot a jól felkészített vendégcsapattal szem­ben.

Alsóújlak–Uraiújfalu 4-0 (1-0). Alsóújlak, 150 néző, vezette: Papp Á.

Alsóújlak: GÁBOR – GAMPEL, KAPOSI, VARGA K. (Takács), Toldi (NAGY Z.), Varga Á. (Fülöp), VARGA N., ÓDOR, Kántor, Hancz (Rohonczi), VARGA R. (Papp A.).

Uraiújfalu: Harcsár – Szabó M., Varga Zs., Keszei T., Gallen A., Varga P. (Kollárits), Pungor, Keszei R. (Gáspár), Gallen I., Agg (Gönczöl), Németh I. (Németh B.).

Gólszerzők: Varga R. (2), Varga Á., Hancz.

Jó iramú, kemény, küzdelmes mérkőzést vívtak a felek. Szervezetten játszott a hazai csapat, és a második félidőben erőnlétileg is ellenfele fölé nőtt. A szép számú nézőközönség előtt, színvonalas játékvezetés mellett, jó helyzetkihasználással megérdemelt hazai győzelem született.

ÖTE Ikervár–Söpte 2-3 (2-2). Ikervár, 130 néző, vezette: Kedves R.

Ikervár: Hujbert (Takács) – Németh M. (Kosztolánczi), Belegrai (Dobány), Pap, Nagy A., Dobson, Vincze Z., Németh P. (Döbrente), Vincze T., Vass, Varga M.

Söpte: Gombor – Nyul (Szakály), Kovács E. (Németh G.), Polgár, Németh M., Pusker, Orbán, Nagy K., Molnár B., Varga A., Szép (Németh B.).

Gólszerzők: Nagy A., Dobson, ill. Németh M., Polgár, Kovács E.

A Söpte a második félidőben nyújtott teljesítménye alapján érdemelte meg a győzelmet.

Szeleste-Pósfa–Gérce-Vásárosmiske 1-0 (1-0). Szeleste, 120 néző, vezette: Horváth P.

Szeleste: KOVÁCS M. – PETHŐ, POMPER, FÜLÖP, FÖLDI (HORVÁTH E.), SZABÓ B., NAGY I. (NAGY D.), VARGA M., KÖNCZÖL, HORVÁTH L., TRITTREMMEL.

Gérce: Komáromi Z. – Németh T., Máthé, László, Horváth B. (Komáromi A.), Glavánovics, Mórocz, Hompok, Sali, Nunkovics (Vamper), Major.

Gólszerző: Pomper.

Kiállítva: László (94., Gérce).

Két egyenrangú ellenfél csapott össze. Az elmúlt két évadot figyelembe véve a hazaiak a Gérce mumusának számítottak, és ez nem volt másként ezen a találkozón sem. A tipikus egygólos mérkőzésen Pomper találatával tartották otthon a három pontot a szelesteiek.

Déli csoport

Tanakajd–Club Walnut-Nádasd 5-1 (4-0). Tanakajd, 120 néző, vezette: Bedi T.

Tanakajd: Filakovszky – Könczöl Sz., Rozs (Sándor), Kölkedi, Marcz G., Svób, Pál, Marcz M., Marcz D. (Könczöl B.), Tóth J. (Németh B.), Preiczer.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Pálmai, Zsoldos, Meskó (Marton), Tuboly, Szakály (Németh M.), Doktor, Kalamár (Gorza), Horváth A., Urbán.

Gólszerzők: Kölkedi (2), Könczöl Sz., Marcz G., Tóth J., ill. Urbán.

Színvonalas, jó iramú mérkőzést játszott a házigazda a jó erőt képviselő, bajnokesélyes Nádasddal. A hazaiak alázatból, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak – és nem mellékesen rúgtak öt gólt. Így begyűjtötték a nagyon értékes három pontot.

Őriszentpéter–Bajánsenye 2-2 (1-2). Őriszentpéter, 180 néző, vezette: Polgár T.

Őriszentpéter: Szukics – Kósa N., Ponácz, Sály, Gerencsér (Csonka), Kovács R., Horváth A., Kósa L., Iván (Kulda), Bacsó-Porkoláb (Őr), Szép.

Bajánsenye: Sáfrányos (Si­mon) – Bacsák, Szabó Sz., Luter (Vörös), Albert, Kosár, Kovács I., Fábián, Horváth B., Bakó, Kalamár.

Gólszerzők: Kósa N. (2), ill. Szabó Sz., Szép (öngól).

Hajtós, színvonalas meccset láthatott a szépszámú közönség. A szomszédvári rangadó igazságos döntetlennel zárult – mindkét csapat több komoly helyzetet is elpuskázott.

Balogunyom–Vasszécseny 4-5 (1-4). Balogunyom, 100 néző, vezette: Kondor T.

Balogunyom: Papp K. – Marsai, HAJÓS, Vilics, Szén P., Homor M., Fábián, Böle, HOMOR D. (Németh D.), FARKAS M., Nemes.

Vasszécseny: FARKAS B. – HORVÁTH D. (Gudics), Maczek (Viszked), Pongrácz Zs., SZAKÁCS, KONZICS, Pongrácz D., Orsós J., Varga M., Gombkötő (Orsós G.), VADÁSZ.

Gólszerzők: Hajós (2), Homor D., Fábián, ill. Horváth D. (3), Gudics, Gombkötő.

A kiegyenlített első félidő végén bekövetkezett hazai védelmi rövidzárlatot – négy perc alatt három gólt rúgott a vendég – a nagyon jó második félidei teljesítménnyel sem sikerült kijavítani. Hetven perc jó játék kevés volt a pontszerzéshez a Balogunyomnak. A jó iramú, sportszerű mérkőzésen a vendégek rutinosan megőrizték előnyüket.

Ják–Szentpéterfa 1-4 (0-2). Ják, 200 néző, v.: Boda Gy.

Ják: Szalay – Máté, Iszak D., Mészáros, Bihun (Tóta), Neubauer (Horváth A.), Kovács G. (Farkas G.), Takács, Yarish, Vizserálek, Kiss R.

Szentpéterfa: Páll – Török, Gaál Á. (Keringer), Wágner R., Garger, Farkas H., Gaál R., Wágner Sz. (Kovács B.), Jurasits, Hoós B., Frányi (Harangozó).

Gólszerzők: Mészáros, ill. Harangozó, Farkas H., Wágner Sz., Wágner R.

Kiállítva: Kiss R. (70., Ják).

A vendégek jobban, talán motiváltabban kezdtek, és megérdemelten vonultak két­gó­los előnnyel szünetre. Fordulás után rákapcsolt a Ják, si­került is szépítenie – ebben az időszakban volt esélye az egyenlítésre. Ami helyzet az egyik oldalon kimaradt, abból a másik oldalon gól lett: a vendégek a hajrában biztossá tették a győzelmüket. A péterfai győzelem megérdemelt.

Felsőcsatár–Tápláni KSK 2-0 (1-0). Felsőcsatár, vezette: Szabó I. Z.

Felsőcsatár: Tieber – Veres, Czlenner (Varga P.), Podlaviczki (Cseri), Cobzaru, Kopácsi (Dömötör), Horváth Sz., Krancz (Windisch), Schmalzl (Virág), Böhm, Horváth L.

Táplán: Farkas G. – Stieber, Orsós, Borbás (Gáspár), Mikovics, Káldi M. (Kádár), Rajzinger, Jantos, Goda (Gombos), Kónya, Káldi I.

Gólszerzők: Horváth Sz., Kopácsi.

Kiállítva: Orsós (54., Táplán).

Viszák–Rábatótfalu 0-5 (0-3). Viszák, vezette: Varga S.

Viszák: Szabó Gy. – Németh I. (Tóth P.), Agg M., Benkő, Biczó, Szabó P. (Pethő), Horváth R., Agg A. (Novák), Vass, Kádár, Wolf.

Rábatótfalu: Gongola – Keresztúri, Náricza, Balázs A., Varga A., Balázs L., Kovács Á. (Anderkó G.), Domján Dá., Kovács B., Németh D. (Anderkó M.), Domján Do. (Laczó).

Gólszerzők: Balázs L. (2), Anderkó M., Náricza, Wolf (öngól).

Csákánydoroszló–Tutitextil-Körmend VSE 7-2 (4-1). Csákánydoroszló, 200 néző, vezette: Harcsár R.

Csákánydoroszló: Baba (Dévai) – Sárközi, Danyi (Farkas N.), Dedics, Kardos, Makai, Horváth Á., Tóth N., Nagy M., Horváth Z. (Szakály), Horváth M.

Körmend: Velekei (Heigli) – Káptalan, Osvald (Sipos), Pesti, Törő (Vajda), Horváth D., Horváth A. (Petrovics), Jóna, Vilics (Simon), Sály, Kis-Nemes.

Gólszerzők: Horváth M. (2), Danyi (2), Dedics, Horváth Á., Makai, ill. Sipos, Pesti.

A Csákány régi fényében tündökölt, mind a nézőszámot, mind a teljesítményét tekintve – jól futballoztak, jó helyzetkihasználással rukkoltak elő a hazaiak. A klubvezetés üzeni a facebookon fanyalgóknak: ha az elmúlt hat-hét évben nem foglalkoztak a Csákánnyal, most se tegyék!