2014.11.19. 18:15

Felsőházban a Sprint SC ülőröplabdázói

Vác - Az ülőröplabda-bajnokság őszi idényét egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a Sprint SC. A szombathelyiek a negyedik helyről a felsőházban várhatják a tavaszt.

Mozdulj SE _Sprint SC 3:1 (15, -22, 23, 19). A váci ülőröplabda-forduló első mérkőzésén a házigazda, tavalyi bajnok, Mozdulj SE csapata volt a sprintesek ellenfele. Az első szettben a papírforma érvényesült (25-15), a másodikban feljavult sánc- és mezőnymunkával egalizáltak a vasiak (22-25). A harmadik szett kiélezett végjátékában a hazaiak kerekedtek felül (25-23). A negyedikben is, de jóval könnyebben, mert több pontatlanság csúszott a szombathelyiek játékába. (25-19).

Sprint SC _Hamburger SE 3:0 (15, 15, 17). A nagykanizsaiakat tetszetős játékkal három szettben győzték le a szombathelyiek.

Vácon a Sprint SC csapatában Kovács József, Sipos Zoltán, Schützenhoffer Antal, Gőczi Roland, Kovács László, Döbröntey István, Bíró Péter, Biczó Zoltán és Werkmann Viktória szerepelt.

Ezzel véget ért a 2014/2015-ös ülőröplabda magyar bajnokság őszi idénye. Tavasszal alsó- és felsőházra bontva folytatódik a pontvadászat úgy, hogy a csapatok makukkal viszik minden őszi eredményüket. A rájátszásban minden csapatnak kilenc fordulónként három mérkőzése lesz.

Az alapszakasz végeredménye: 1. OKI Feniks 20 pont, 2. Mozdulj SE 18, 3. Piremon SE 16, 4. 4. Sprint SC 12, 5. Hamburger SE 8, 6. Humanitás SE 6, 7. Halassy Olivér SC 4, 8. Magyar női válogatott 0.