2010.06.24. 20:34

Foci vb, 2010: Hibátlan teljesítménnyel csoportelső a holland csapat - Hollandia-Kamerun 2:1, Japán-Dánia 3:1

A már korábban továbbjutott holland válogatott utolsó csoportmérkőzésén 2-1-re nyert csütörtökön a már biztos kieső kameruni csapat ellen a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon. A százszázalékos teljesítménnyel csoportelső Oranje a legjobb 16 között a szlovákokkal találkozik majd.

MTI

E csoport, 3. forduló:

Hollandia-Kamerun 2-1 (1-0)
Fokváros, Zöld Pont Stadion, 63.093 néző, v.:
Pozo (chilei)
gólszerzők: van Persie (36.), Huntelaar (83.), illetve Eto,o (65., 11-esből)
sárga lap: Kuyt (17.), van der Vaart (65.), van Bronckhorst (70.), illetve Nkoulou (26.), Mbia (81.)

Hollandia: Stekelenburg - Boulahrouz, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst - de Jong, van Bommel - Kuyt (Elia, 66.), Sneijder, van der Vaart (Robben, 73.) - van Persie (Huntelaar, 59.)

Kamerun: Souleymanou - Geremi, Mbia, Nkoulou (R. Song, 73.), Assou-Ekotto - Makoun, Chedjou, Nguemo,  Bong (Aboubakar, 56.) - Eto,o, Moting (Idrissou, 72.)

36. perc: van Persie gyönyörűen kényszerítőzött van der Vaarttal, majd hat méterről Souleymanou lába között a hálóba lőtt (1-0).

65. perc: Geremi szabadrúgásába van der Vaart kézzel ért bele a 16-oson belül, a jogos büntetőt Eto,o félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte (1-1).

83. perc: a jobb oldalról érkező Robben kicsit csalta befelé a távolságot, majd ballal gyönyörűen tekert, ám a labda a jobb kapufáról kipattant, azonban éppen Huntelaar elé, aki az üres kapuba helyezett (2-1).

A találkozó előtt már biztos továbbjutó holland válogatottnál "nem spóroltak", ugyanis Bert van Marwijk szövetségi kapitány a legerősebb csapatát küldte pályára. Ennek eredményeképpen könnyedén, jól játszott az Oranje és van Persie első góljával a tornán megszerezte a vezetést.

A fordulást követően is inkább a hollandok irányítottak, de könnyelművé váltak, amitől felbátorodtak a kameruniak és Eto,o büntetőjével ki is egyenlítettek.

A hajrában a csereként beállt Robben-Huntelaar duó összehozta a hollandoknak a győzelmet jelentő gólt.

OLDALTÖRÉS: Japán győzelem és továbbjutás

A japán válogatott némi meglepetésre kétgólos győzelmet aratott a dán együttes felett a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság E csoportjának csütörtöki harmadik fordulójában, ezzel a holland alakulat mögött másodikként bejutott a nyolcaddöntőbe. A vb-re a magyarok selejtezős csoportjából első helyen kijutó dánok befejezték szereplésüket.

Japán-Dánia 3-1 (2-0)

Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion, 22.967 ezer néző, v.: Jerome Damon (dél-afrikai)
gólszerzők: Honda (17.), Endo (30.), Okazaki (87.), illetve Tomasson (81.)
sárga lap: Endo (12.), Nagatomo (26.), illetve Kröldrup (29.), C. Poulsen (48.), Bendtner (67.)

Japán: Kavasima - Abe, Nakazava, Tulio, Komano - Nagatomo, Okubo (Konno, 88.), Endo (Inamoto, 91.), Haszebe, Macui (Okazaki, 74.) - Honda

Dánia: Sörensen - S. Poulsen, Agger, Kröldrup (Larsen, 56.), Jacobsen, Rommedahl - C. Poulsen, Jörgensen (J. Poulsen, 34.), Kahlenberg (Eriksen, 63.) - Tomasson, Bendtner

17. perc: szabadrúgáshoz jutottak a japánok, Honda mintegy 28 méterről, kissé jobbról, ballal nagy gólt lőtt (1-0).

30. perc: újabb szabadrúgással növelték előnyüket az ázsiaiak, Endo 27 méterről, középről, jobbal a bal alsó sarokba csavarta a labdát (2-0).

81. perc: Hasebe ellökte Aggert a 16-oson belül, a megítélt tizenegyeshez Tomasson állt oda, elsőre még hibázott, az ismétlésnél azonban már nem, a Kavasimáról kipattanó labdát a kapu bal oldalába emelte (2-1).

87. perc: Honda szép csellel játszotta tisztára magát, hat méterről, balról középre adott, Okazaki pedig Sörensen kapujába passzolt (3-1).

Két nagy japán helyzetre egy dán lehetőség volt a válasz az első negyedórában, aztán a következő 15 percben pazar szabadrúgásokkal jelentős előnybe kerültek az ázsiaiak. Morten Olsen szövetségi kapitány már a 34. percben cserére szánta el magát, de a játékrész zárószakaszában ezzel együtt sem tudtak felpörögni a dánok az eredményesen védekező és önbizalommal támadó japánokkal szemben.

A második félidőben sem változott alapvetően a helyzet, a távol-keletiek továbbra is szervezetten futballoztak, a dán próbálkozásokban pedig nem volt átütőerő, így némileg váratlanul jött a szépítés egy tizenegyes nyomán. Aztán a végén a japánok akcióból is eredményesek voltak, s szervezett, koncentrált játékukkal megérdemelten jutottak a legjobb 16 közé, ahol Paraguayjal mérkőznek majd.