2016.11.23. 21:25

Fürdőkben futottak - A gotthárdi Kovács Balázs az összetett győztes

Loipersdorf - A szentgotthárdi Kovács Balázs nyerte meg a Stájer Fürdő utcai futóverseny-kupasorozat összesített pontversenyét.

Idén is számos határ közeli ausztriai futóversenyen vettek, vesznek részt a vasi futók.

A múlt héten Loipersdorfban tartották meg az ötfürdős állomásból - Bad Waltersdorf, Bad Blumau, Loipersdorf és Bad Radkersburg - álló Stájer Fürdő (Thermenland Laufcup) kupasorozat eredményhirdetését, ahová a férfi és női pontverseny első 30 helyezettjeit hívták meg.

A hátsó sorban középen a férfiaknál győztes Kovács Balázs
Fotó: Woki Zoltán

A sorozat történetében először avattak vasi férfi győztest. A szentgotthárdi Kovács Balázs mind az öt versenyen az élmezőnyben végzett. A szintén szentgotthárdi id. Borbély Sándor a 11., a szombathelyi László Ervin a 17. helyen zárt. A nőknél is három vasi került a jutalmazottak közé: a szombathelyi Kovács Márta 11., a körmendi Vásárhelyi Éva a 15., a szentgotthárdi Borbélyné W. Judit a 17. lett.