2014.07.14. 12:45

Görkorcsolya - Szép eredmények a nemzetközi és hazai porondról

A Lángoló Kerekek SE görkorcsolyásai egy nemzetközi versenyen álltak rajthoz, valamint a diákolimpia döntőjében is próbára tették a tudásukat. Utóbbin a Sportiskola versenyzői is ott voltak.

Egy időben rendezték a görkorcsolya országos diákolimpia döntőjét, valamint Belgiumban, Mechelen városában az Európa Kupa soros versenyét. A Lángoló Kerekek SE mindkét helyszínen ott volt. Belgiumban közel 300 versenyző ítéletidőben állt rajthoz. Sebők Dominika a 22 fős mezőnyben a 9. helyen végzett. Tóth Anna érmes esélyei egy bukás miatt szertefoszlottak, így a 26 versenyzőt felvonultató mezőnyben 11. lett. Váltóban azonban – két spanyol lánnyal az oldalán – a II. korosztályban, a fiú és lány összevont mezőnyben aranyérmet szerzett. Imre Patrik két cseh versenyzővel állt a rajthoz, nagy küzdelem után a dobogó második fokára állhattak. Patrik egyéni összetettben a 20 fős mezőnyben ötödikként végzett.

A Lángoló Kerekek SE diákolimpiai érmesei. Balról Káldi Tamara, Gyürüs Bence, Káldi Botond, Artner Rajmund, Váradi Hunor, Németh Zsombor, Farkas Boldizsár, Zsolnai Ákos, Horváth Henrietta, Gyürüs Réka, Zsolnai Áron, Bödei Anna, Zsankó Petra versenyzők és Márkus József edző. Fotó: Lángoló Kerekek SE

A diákolimpiának Tatabánya adott otthont. A Lángoló Kerekek színeiben Vas megyét 18 amatőr és 2 profi versenyző képviselte. Az éremeső nem is maradt el. Egyéniben 4 arany-, 2 ezüst-, 3 bronz-, váltóban pedig 3 arany-, 1 ezüst-, 1 bronzéremmel zárták a versenyt Márkus József vezetőedző nagy megelégedettségére.

Érmesek, amatőr, fiú-férfi, Junior C: 1. Zsolnai Ákos (Ambrózy, Vasszécseny), 2. Zsolnai Áron (Ambrózy). Junior D: 1. Németh Zsombor (Ambrózy), 3. Váradi Hunor. Junior E: Gyürüs Bence (Ambrózy), 3. Artner Rajmund (Ambrózy). Lány-női, junior B: 2. Bödei Anna (Bolyai). Junior D: 3. Gyürüs Réka (Ambrózy). Váltó, junior C férfi: 1. Zsankó Petra (Brenner), Zsolnai Ákos, Zsolnai Áron. Junior D-E-F női: 2. Gyürüs Réka, Horváth Henrietta (Ambrózy), Káldi Tamara (Ambrózy). Junior D-E-F férfi: 1. Németh Zsombor, Gyürüs Bence, Artner Rajmund, 3. Váradi Hunor, Farkas Boldizsár (Ambrózy), Káldi Botond ((Ambrózy). Profi, junior D: 1. Bödei Bálint (Paragvári). Váltó, junior D-E-F férfi: 1. Bödei Bálint, Sodics Ádám, Sipos János.

Középen a Sportiskola két bajnoka, Bejczi Botond (balról) és Sipos János. A szélén a két edző, Vargyas Krisztina (balról), Tóth Attila

Fotó: Szombathelyi Sportiskola

A diákolimpián a Szombathelyi Sportiskola is képviseltette magát, és a versenyzői remek eredményekkel – 4 arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel – tértek haza. Érmesek, amatőr, fiúk, mini: 2. Sodics Tamás ( Mocorgó óvoda). Profi, lányok, IV. kcs.: 3. Séfer Diána (Kereskedelmi). Váltó, V-VI. kcs.: 2. Séfer Diána, Szécsi Tímea. Fiúk, V. kcs.: 2. Kovács Máté (Savaria), 3. Singer Erik (NLG). IV. kcs.: 1. Bejczi Botond (Gothard). II. kcs.: 2. Sodics Ádám (Derkovits). I. kcs.: 1. Sipos János (Neumann). Váltó, V-VI. kcs.: 1. Kovács Máté, Singer Erik. III.-IV. kcs.: 3. Mayer Márton, Hazafi Ádám, Bejczi Botond. II. kcs.: 1. Sodics Ádám, Sipos János, Bödei Bálint.