2010.11.11. 03:28

Gyengélkedtek a férficsapatok: a CVSE otthon, a Gotthárd idegenben botlott

A Szentgotthárd és a Celldömölk férfi kézilabdacsapata is vereséggel folytatta az NB II-es bajnokságot.

Vastag Nándor

Szentgotthárd: Monek - Császár 2, Vilics 3, Kocsis A., dr. Woth 2, Kozák 8, Kocsis Gy. 7. Csere: Páli, Mezei (kapusok), Ernst A. 3, Ernst P., Jakab 3, Jászberényi. Játé-kos-edző: Ernst Péter.

Két hasonló erőt képviselő csapat lépett pályára, ám a hazaiak jobban kezdtek, gyorsan tetemes előnyre tettek szert (22. perc: 16-10). A folytatásban a gotthárdiak futottak az eredmény után, ám rengeteg helyzetet kihagytak, és főként védekezésben teljesítettek gyengén. Ettől függetlenül jól küzdöttek, egyenlíteni még tudtak (40. perc: 19-19), ám többre nem futotta az erejükből. Biztosan, megérdemelten nyert az Ács. - Ifi: 25-21 (12-10). - Jók: Mákos P., Viniczai.

Celldömölki VSE-Mávépcell-Komáromi AC 24-42 (15-21). - Celldömölk, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Dorogi, Tóbiás.

CVSE: Mészárics - TÓTH 7, Németh L. 4, Rozmán 6, Lendvai 2, Bakonyi 1. Csere: Orbán, Kozma (kapusok), Ludvig, László 3, Ahmetovics 1, Németh Z. Edző: Kósa Ottó.

A sereghajtó fogadta az éllovast. A mérkőzés egy ideig nem tükrözte az erőviszonyokat, jól tartotta magát a hazai gárda (20. perc: 13-13). Azonban a bajnoki címre hajtó Komárom belehúzott, és korán eldöntötte a meccset (40. perc: 17-31). Innen pedig már nem volt visszaút a celliek számára, akik széteső játékkal fejezték be a meccset, arra sem volt erejük, hogy kozmetikázzanak az eredményen. - Ifi: 13-25 (5-14). - Jók: Talabér, Salamon.