2006.06.26. 02:29

Gyermek röplabdás sikerek

2004 márciusától a röplabdát is besorolták a Heraklész-program sportágai közé. A Szombathelyi Röplabda Klubból Király Barbara azóta az ifjúsági válog ...

Mórocz Zsolt

2004 márciusától a röplabdát is besorolták a Heraklész-program sportágai közé. A Szombathelyi Röplabda Klubból Király Barbara azóta az ifjúsági válogatott keret tagja. Az idei évtől a Sport XXI. (a 10-14 évesek) és a Csillag Programnak (U23) is részese lehet ez a sportág, így a Magyar Röplabda Szövetség átfogó felmérést készített a szakosztályokban; megkezdték az 1992/93-as évjáratú válogatott keret kialakítását is. Az SZRK gyermekcsapata sikeresen vette ezt az akadályt is, Király Rebekát és Kanti Vivient beválogatták, illetve Szabados István vezetőedző segítőjének edzőjüket, Foki Róbertet kérték fel. Ezzel még nincs vége, hisz az 1990/91-ben születettek már kialakított válogatott keretéhez próbajátékra hívták Kecskés Petrát és Vargyas Vivient.

Az SZRK serdülő csapata második lett az először megrendezett meghívásos utánpótlástornán a BSE mögött. A harmadik helyen a Közgáz, a negyediken a Kaposvári SI végzett.

A KASI ellen 21 (17, 23, -24)-re nyert Foki Róbert csapata. Második meccsükön a Közgázzal végig nagy harcot vívtak; mindenki jól játszott, s a koncentrálásnak meg is lett az eredménye 30-s (24, 16, 22) győzelem. Az utolsó meccsük döntött az első hely sorsáról. Ezúttal bátortalanabbul, görcsösebben játszottak a szombathelyiek, így nem volt esélyük. 30-ra (13, 21, 18) alulmaradtak. A csapat tagjai Lazáry Fanny, Kecskés Petra, Király Rebeka, Horváth Anna, Sákovics Dóra, Kanti Vivien, Vargyas Vivien, Vermes Andrea, Szemes Barbara és Tóth Szandra voltak. A hazaiak két különdíjasa Szemes Barbara és Horváth Anna lett.