2009.04.01. 02:26

Győzelmet engedett ki kezéből a Celldömölk NB II-es női kézilabdacsapata

Körkép - Valamennyi idegenben játszó NB II-es női kézilabdacsapatunk növelte pontjai számát a hétvégi fordulóban.

Gergácz Zoltán

Móri KSC-Dr. Lupo Büki TK 19:24 (9:15). - Mór, 100 néző, v.: Büki, Nyéki.

Bük: HARASZTOVICS - BINDER 8, Szalai 1, Elekes 2, Szonfy 1, VARGA 6/1, HEGYI 5. Csere: PALKOVITS (kapus), Petrik, Pupp R., Farkas, Horváth 1, Pupp K., Fazekas. Edző: Mátés István.

Az elsősorban büntetőkkel araszoló hazaiak kezdtek jobban (6. perc: 3:2), aztán a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, és Hegyi, Binder, valamint Varga találataival a szünetre hatgólos előnyre tettek szert. Szünet után folytatódott a bükiek fölénye (45. perc: 13:22), és egy percig sem forgott veszélyben a győzelmük. - Ifi: 26:22 (15:12). Ld.: Radics 8, Kovács 5, Pupp K. 4.

Alsóörsi SE-Sárvári Kinizsi 21:22 (10:11). - Alsóörs, 80 néző, vezette: Őri, Varga.

Sárvár: Takács - Kertész 3, Golovko 8/4, Pupp 2, Zsohár 4, Molnár 3, Horváth 1. Csere: Fonyó (kapus), Varga E., Fehér, Varga D., Bősze 1, Regős. Edző: Vilics Tamás.

Kemény védekezéssel kezdtek a csapatok, a támadójáték viszont mindkét oldalon akadozott. A félidő közepére három góllal megléptek a vendégek (20. perc: 4:7), a szünetig sikerült egyet megőrizniük belőle. Fordulás után tovább folytatódott az agresszív védekezés, majd jó hajrával a sárváriak elhúztak öt góllal (50. perc: 16:21), amiből egyet sikerült megőrizniük. - Ifi: 12:26. Ld.: Tar 5, Fehér 4.

SZESE Győr-Celldömölki VSE-Mávépcell 33:33 (13:16). - Győr, 60 néző, vezette: Őri, Varga.

Celldömölk: Mendel - Farkas 3, MATETITS 8, SZOMORKOVITS A. 10, FÓZFA 5, KAZÁRI 5, Geiger Cs. 1. Csere: Szomorkovits L. 1, Balogh, Németh. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

Remek védekezésüknek, valamint Fűzfa és Matetits eredményes átlövéseinek köszönhetően jól kezdtek a vendégek (9. perc 2:6), és előnyüket sikeresen őrizték. Szünet után a győriek egyenlítettek (33. perc: 17:17), s kihasználva a celliek figyelmetlenségét, a vezetést is átvették (40. perc: 22:18). Aztán ismét rendezték soraikat a celliek, aminek meg is lett az eredménye (46. perc: 25:27), ám a három elhibázott hetes miatt be kellett érniük az egy ponttal. - Ifi: 31:26. Ld.: Horváth 8, Németh, Dobány 6-6.

Körmendi DMTE-Győrújbarát KSC 22:27 (8:16). - Körmend, 50 néző, vezette: Bóna, Miskei.

Körmend: Seiler - Balogh 4/2, Tóth 4, Nagy, Németh 1, Szőke 3, Kiskós 5. Csere: Szoták 3, Vincze 1, Sály, Dévai A., Dévai K. 1. Játékos-edző: Kiskós Kitti.

A hazaiak csak a 10. percben vették be először a Győrújbarát kapuját, s rá hét percre találtak be újra (17. perc: 2:9). Kritikán aluli játékuknak nem is lehetett más a vége, mint vereség. - Ifi: 31:33. Ld.: Vincze 9, Szoták 8/3.