2016.12.19. 16:35

Győztes évzárás az NB II-es röplabdacsapatoknál

Szombathely - Mindkét szombathelyi NB II-es női röplabdacsapat győzelemmel zárta a 2016-os esztendőt. A Haladás VSE/Sportiskola a nyugati csoport éléről, a SZoESE a hatodik helyről várja a januári folytatást.

Szombathelyi Egyetemi SE-Veszprémi Egyetemi SC 3:0 (22, 20, 20).

- Szombathely, 40 néző, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette: Sík, Varga A.

SZoESE: Gulkai, Varga N., Halmosi, Simon F., Horváth M., Kiss L. Csere: Nagy T. (liberó), Németh E. Edző: Bodzer Attila.

A szettek első fele nem tükrözte, hogy a sereghajtó vendégeskedik a szombathelyieknél, álmoskásan, kényelmesen röplabdázott a SZoESE. Talán csak a sáncokkal lehetett elégedett Bodzer Attila - ebben a műfajban az NB II-es csapatok között amúgy is átlagon felül teljesítenek tanítványai. Akadtak gondok a mezőnyvédekezéssel, és - bár a feladásokra nem lehetett panasz, a támadások sem voltak eléggé határozottak. A jól pörgő Kiss Laura nyitásaival sikerült utolérni a vendégeket (9-9), de elszakadni nem (18-18). A szett végére azonban beleerősítettek a hazaiak (25-22). A második játszmában 16-16 után kapták el a fonalat a vasiak, és a végjáték nagyszerűen bizonyította, hogy több van bennük, mint amit takaréklángon mutattak (25-20). A harmadik játékrészre is ugyanez a forgatókönyv maradt, eleinte botladozás, 19-19 után - amikor igazán kellett - magabiztos játék (25-20). Ha kicsit komótosan is, de sikerült a papírformát igazolni.

Felszabadult, eredményes játékkal búcsúzott az évtől a HVSE/SI Fotó: Szendi Péter

Haladás VSE/Sportiskola-Honvéd Zrínyi SE 3:0 (11, 17, 14).

- Szombathely, 120 néző, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette: Varga A., Sík.

HVSE/SI: Horváth D., Bokor, Mikos, Merklinné, Varga R., Mohl-Benesóczky. Csere: Farkas (liberó), Zoltán (liberó), Marton, Vécsey, Dancsecs, Horváth K. Vezetőedző: Mucsi Péter.

A lendületesen kezdő fővárosiakat 5-5-nél érte utol a HVSE/SI, aztán fokozatosan el is hagyta. Egy-egy nyitásrontás kivételével nem volt kifogásolnivaló a hazaiak játékában, okos, jó támadásokat vezettek, jól is védekeztek, jó hangulatban, magabiztosan haladtak céljuk, az újabb győzelem felé (25-11). Egyre inkább kiütközött, hogy mennyire nincs egy súlycsoportban a két csapat. A hazaiaknál nem csak a meghatározó játékosok domináltak. A kezdőben a beteg Fazekas Szilviát helyettesítő Varga Réka is nagyon jól élt a lehetőséggel, mint ahogy később szerepet kapó, térdműtétjéből felépült 16 éves Dancsecs Nikolett is. És még jó pár fiatal léphetett pályára, így sem volt szüksége a Haladásnak egy órára sem a kilencedik győzelméhez. A második szett 25-17-nél, a harmadik 25-14-nél ért véget.

A bajnokság a SZoESE-nek január 21-én, a HVSE-nek 28-án folytatódik. Még 11 forduló van hátra.

1. Haladás/SI 10 9 1 28- 9 26

2. PTE-PEAC 9 8 1 25- 9 24

3. B.füred 9 7 2 24- 10 22

4. H. Zrínyi 10 5 5 18- 20 13

5. Kalocsa 10 4 6 17- 22 12

6. SZoESE 10 3 7 16- 23 11

7. Veszprém 10 2 8 9- 27 5

8. Közgáz 10 1 9 12- 29 4