2006.07.18. 02:27

Három arany

Kazincbarcika (tg) - A kis iskolák országos diák-olimpiai döntőjén szerepeltek az ikervári kézilabdások, a rábapatyi atléták és a celldömölki focisták.

Mórocz Zsolt

A 200 fő alatti általános iskolák részére rendezett diák-olimpiai döntőben atlétikában a rábapatyi Arany János Általános Iskola, lány kézilabdában az ikervári Zichy Antónia Általános Iskola, labdarúgásban pedig a celldömölki Berzsenyi Általános Iskola diákjai képviselték a vasi színeket. Legeredményesebben a rábapatyi atléták szerepeltek három aranyéremmel tértek haza Kazincbarcikáról.

Az atlétika hárompróba csapatversenyt az élen zárta a Varga Rebeka, Kiss Virág, Kiss Mercédesz, Juhász Lilla, Rövid Bernadett, Sali Dominika összetételű rábapatyi gárda. A vasiak 2373 pontot gyűjtöttek, biztosan előzték meg a másodi helyig jutó, 2246 ponttal záró sajóhídvé-gi iskolát. A lány svédváltót ugyancsak aranyéremmel zárták a rábapatyiak. Kiss Virág, Juhász Lilla, Rövid Bernadett és Sali Dominika 242,4 alatt tejesítette az előírt távot, a második Alsópáhoknak erre 245,2-es időre volt szüksége. Sali Dominika egyéniben sem adta alább a legfényesebb éremnél, 800 méteren 233,7-es idővel állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A Rábapaty fiú atlétacsapata a 12. helyen zárt, a svédváltót pedig kilencedikként fejezték be. A rábapatyi csapatot, amely a diákolimpiai döntő legeredményesebb iskolája lett, Gömböcz Endre testnevelő tanár készítette fel a versenyre.

A Horváth János és Horváth Tünde által felkészített ikervári kézilabdás lányok (Dala Adél, Dala Ramóna, Emmer Alexandra, Hegedűs Dorottya, Komáromi Petra, Kopácsi Liza, Lakics Melinda, Pataki Gyöngyi, Süle Alexandra, Szakos Enikő, Varga Diána, Virág Noémi) 18 csapat küzdelmét zárták a negyedik helyen. Dala Adélt a torna legjobb kapusának választották.

A celldömölki, alsósági fiúk focicsapata a 11. helyen végzett. A Rosta Zsolt és Bors László által edzett garnitúrából Novák Tamást a torna legjobb kapusának választották.