Három győzelemmel tartotta otthon a kupát a Körmend

Török Roland lett a Mogyorósy Szilárd Emléktorna legértékesebb játékosa.

Németh Zsolt

BC Körmend – UBC Güssing Knights 98–81 (19–22, 25–19, 26–21, 28–19)
Körmend, 300 néző V: Tóth, Török Z., Esztergályos
KÖRMEND: MOORE 11/3, FEARS 19/6, Ferencz 6/3, FARKAS 15/3, TÖRÖK 20/6Csere: Fodor2 , Sömenek 2, Kusnyer 3/3, SONYÁK 15/9, Kutasi 5/3, KocsisVezetőedző: Hencsey Tamás
A Güssing legjobb dobói: Taylor 35, Shavies 12, Koch 11

Az eredmény alakulása. 4. p.: 8-6. 7. p.: 14-18. 13. p.: 21-31. 17. p.: 39-39. 23. p.: 47-49. 27. p.: 59-49. 32. p.: 76-63. 37. p.: 88-68.

Vasárnapra kiderült, hogy második ötös poszton bevethető centerét is elvesztette átmenetileg a Körmend. Grebenár Péter az ASE elleni mérkőzésen kapott ütést az arcára, ami feldagadt, belül bevérzett. CT vizsgálat pontosítja majd, hogy milyen sérülést szenvedett, de azt reméli, hogy a tünetek enyhülése után védőmaszkban játszhat majd. A kórházban fekvő Zsarko Rakocsevics állapotáról a hét első napjaiban várható pontosabb információ.

A torna utolsó mérkőzésén a németújváriak keményebb diónak ígérkeztek, mint az első napon a fürstenfeldiek. Így is lett. A vendégek centere, Travis Taylor az első negyedben szinte egyedül termelte a pontokat, 10 perc alatt 18-ig jutott. A Körmend jobbára hátrányban volt, majd a 2. negyed végén Sonyák Béla vezérletével fordított a szünetre.

A harmadik negyedben még volt egy 8-0-s rohanása a vendégeknek, de aztán a Körmend egyértelműsítette fölényét és magabiztosan nyerte a tornát.