2010.11.11. 03:29

Három vasi kézilabdás siker

A négy NB II-es vasi női kézilabda-csapatból a Sárvár, a Bük és a SZoESE is begyűjtötte a két t pontot, csupán a Celldömölk szenvedett vereséget.

Gergácz Zoltán

Sárvár: TAKÁCS - Pupp 1, PINTÉR 9, SOÓS 5, Fehér 3, Bogáth 2, Horváth Sz. 1. Csere: Gál, Varga V., Bősze 2, Horváth L., Pataki 1, Varga E. 2, Tar. Edző: Vilics Tamás.

Eleinte felváltva estek a gólok (12. perc: 5-5), majd a lendületesebben és pontosabban játszó, valamint hatékonyan védekező vendégeknek sikerült meglépniük. Fordulás után is maradt a sárvári fölény, így a hazaiaknak nem volt esélyük a felzárkózásra. - Ifi: 26-32 (10-18). Ld.: Bősze 7, Horváth Sz. 6, Pataki 5.

SZoESE-Győri ETO KC III. 33-20 (15-9). - Egyetemi csarnok, 150 néző, vezette: Benczik, Pánczél.

SZoESE: TÖMŐ - HORVÁTH D. 4, Földi 3, Gönczöl 3, Debreczeni 4, Kiss 4, HORVÁTH C. 4. Csere: MÁRKUS, Galamb 1, Takács 4, Szecsődi, Jámbor 5, Bolfán 1. Edző: dr. Woth Péter.

A kiegyenlített első negyedóra (13. perc: 6-6) után az egyetemista lányok végig irányították a találkozót és ezúttal valamennyien kivették részüket a győzelemből.

Bábolna-Dr. Lupo-Büki TK 19-25 (9-11). - Bábolna, 100 néző, vezette: Barta, Budai-Bock.

Bük: HARASZTOVICS - Binder 2, UDVARDI 6/3, Farkas 2, Szondy 1, GACS 9/3, Hegyi 1. Csere: PALKOVITS, Szalai 2, Petrik 1, Pupp, Fazekas, Kovács 1. Edző: Mátés István.

A sereghajtó hazaiak kezdtek jobban a több technikai hibát is vétő vasiak ellen (2-0), majd ezt követően már a bükiek akarata érvényesült. Szünet után a lelkes bábolnaiak ugyan felzárkóztak egy gólra (33. perc: 10-11), ám a 42. perctől (14-16) a vasiak egy 1-7-es sorozatot produkálva közepes teljesítménnyel is magabiztosan nyertek. Ifi: 24-25 (13-12). Ld.: Kovács 8, Katovics 7.

Celldömölki VSE-Swietelsky-MOGAAC 17-19 (9-10). - Celldömölk, 150 néző, vezette: Horváth, Lipót.

Celldömölk: SZABÓ - Farkas A. 5, Szomorkovits L. 1, SZOMORKOVITS A. 3, GŐCZE 5, Németh 1, Farkas B. Csere: Balogh, Vlasits, Fűzfa, Kazári 2, Horváth P., Recse, Fülöp. Edző: Hegyi Gábor.

A közel azonos képességű gárdak összecsapásán a jobb helyzetkihasználás döntött. A celliek védekezésben jól teljesítettek, támadásban viszont sokat hibáztak. - Ifi: 22-39 (6-20). Ld.: Németh 7, Farkas A. 4, Szabó 4.

A tízcsapatos nyugati-csoportban nyolc fordulón vannak túl az együttesek. Listavezető a Sárvárfürdő-Kizsi együttese 14, a második helyen álló dr. Lupo Büki TK gárdája - holtversenyben a SZESE Győrrel és a Komárommal - 12 pontos. Ötödik a Szombathelyi Egyetemi SE (8), míg a Celldömölki VSE-Swietelsky gárdája 3 pontot gyűjtött.