2012.04.11. 02:29

Három vasi medál az úszó diákolimpia országos döntőjében

Az úszó diákolimpia A- és B-kategóriás országos döntőjében egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet nyertek a vasi versenyzők.

Vastag Nándor

A III., IV. és V-VI. korcsoport együtt versenyzett, így közel 700 fő vett részt a kétnapos diákolimpiai döntőben. A népes mezőnyben a jó vasi eredmények sem maradtak el; két egyéni induló és egy váltó a dobogóra is felállhatott. Az A-kategóriában - az igazoltak között -, a III. korcsoportban Barta Máton 100 m hátúszásban diákolimpiai bajnok lett, Fabriczius László 100 m pillangón második helyen ért célba. A B-kategóriában, az V-VI. korcsoportban a körmendi Kölcsey Károly Fanni, Károly Dalma, Érsek Noémi, Buti Nikolett alkotta gyorsváltója bronzérmet nyert.

A vasi helyezések. A-kategória, III. korcsoport. Fiú, 100 m gyors: 5. Barta Márton (Paragvári) 1:00,28. 100 m mell: 8. Fabriczius László (Reményik) 1:21,16. 100 m hát: 1. Barta Márton 1:07,19. 100 m pillangó: 2. Fabriczius László 1:04,36. Lány, 100 m pillangó: 6. Vaskó Dorottya (Bolyai) 1:10,21. B-kategória, IV. kcs. Fiú, 100 m hát: 7. Molnár Levente (Olcsai, Körmend) 1:19,37. V-VI. kcs. Lány, 100 m gyors: 6. Buti Nikolett (Kölcsey, Körmend) 1:09,54. 100 m hát: 7. Buti Nikolett 1:23,53. 4x50 m gyorsváltó: 3. Kölcsey (Károly Fanni, Károly Dalma, Érsek Noémi, Buti Nikolett) 2:15,21.