2014.10.01. 16:10

Hengerelt a Viktória a Szeged ellen

Szombathely - Megszerezte első győzelmét a női labdarúgó NB I-ben a Viktória. A vasi csapat 8-1-re kiütötte az utolsó helyen álló Szegedet.

Viktória-Trend Optika FC- Szegedi Boszorkányok 8-1 (2-0). Szombathely, Király Sportlétesítmény, 60 néző, női NB I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kártyás.

Viktória: Földes Kun (Kiss Zs.), Ferencsik, Marsai, VÖRÖS Szakonyi, HARSÁNYI, Manhart, Csidei, Magyarics (Széles) Dénes (Magyar). Edző: Mitterstiller Csaba.

Szeged: Sávai Szalai, Harcel, Nagy D. (Végh, 60.), Miklós (Koncz, 75.) Patocskai (Lipták, 46.), Kerekes, Zimányi, Lévai Dudás, Papp. Edző: Cserenkó Szabolcs.

A 4. fordulóból elmaradt mérkőzésen mindkét együttes játékára rányomta bélyegét a válogatott mérkőzések miatti néhány nap híján egy hónapos szünet. Már a 6. percben vezetést szereztek a szombathelyiek, és nem is volt kérdéses, melyik a jobb csapat. Ugyanakkor sok átadási hiba szakította meg a játékot, a szünet előtt növelte előnyét a fölényben futballozó Viktória.

Szünet után csak az volt a kérdés, mikor szerez újabb gólt a hazai csapat, és miután Manhart a 47. percben betalált, végleg eldőlt a találkozó sorsa. Az idő múlásával egyre inkább elkészült erejével a Szeged, a Viktória pedig a hajrában alaposan megszórta, végüli kiütötte az alföldi csapatot.

Volt okuk az örömre. Dénes Dorottya (balról) két, Heike Manhart pedig három gólt szerzett (Fotó: Unger Tamás)

A Viktória győzelme nem forgott veszélyben, a vasi csapat látványos gólokat szerezve magabiztosan nyert. A Szegednek a gólon kívül egy helyzete volt csupán.

Gólszerzők: Manhart 3 (42., 47., 84.), Dénes 2 (6., 70.), Szakonyi (60.), Vörös (86.), Harsányi (87.).

Mitterstiller Csaba: - A játéknak nem, de a nyolc gólunknak lehet örülni. Reméljük, hogy a következő fordulókra javul a játékunk. A bajnokság szervezetlensége miatt amit a felkészülés hat hete alatt sikerült elvégeznünk, azt az elmúlt egy hónapban majdnem semmissé tettük. A hosszú szünet persze nem csak bennünk, hanem valamennyi elsőosztályú csapatot sújtja.

1. MTK 4 4 0 0 16 - 1 12

2. FTC 4 3 0 1 20 - 4 9

3. Dorog 4 3 0 1 13 - 6 9

4. Astra 4 3 0 1 11 - 5 9

5. Femina 4 1 1 2 5 - 9 4

6. Viktória 4 1 0 3 9 - 12 3

7. Újpest 4 0 1 3 2 - 18 1

8. Szeged 4 0 0 4 2 - 23 0