2017.06.16. 18:47

Ismét Falco-parádé! Legyűrték a vasiak az Albát, jön a vasárnapi, ötödik meccs

SZOMBATHELY Az NB I-es kosárbajnoki döntő negyedik meccsének adott otthont az Arena Savara: a Falco-Vulcano Eneregia KC zsúfolt ház előtt legyőzte az Alba Fehérvárt - 2-2-re áll az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc. Így vasárnap (21.00) Székesfehérváron döntenek a felek a bajnoki címről.

A párharc a Falco fehérvári győzelmével kezdődött, majd a következő két meccset az Alba nyerte. Így a vendégek azzal a szándékkel érkeztek Szombathelyre, hogy lezárják a bajnoki döntőt, megszerzik az aranyat.

A Falco nagyon iramban kezdett, két Alba-támadást is kivédekezett, meglépett. Barham jegyezte a meccs első tripláját - tombolt a közönség. Váradi hármasa után pedig Dzunics mester időt kért (4. perc: 12-4). De a folytatásban is gyorsan, pontosan játszott házigazda. Idegesnek tűntek a vendégek, rosszul dobtak. Barham vezérletével bőven tíz pont fölé nőtt a hazai fór (7. perc: 21-8). De lassan ezért szigorított a védekezésén a vendég, belehajszolta néhény elkapkodott dobásba ellenfelét. Feljavult, bekeményített az Alba - de állta a sarat a Falco (13. perc: 30-18). Nagyot küzdöttek a játékosok, nem kímélték egymást, adtak munkát a játékvezetőknek. Jól szedte a lepattanót a házigazda, sokat támadhatott második szándékból. Büntetőkkel araszolt az Alba. Váradi triplája törte meg a hazai gólcsendet (17. perc: 35-25). Forrtak az indulatok a pályán: Edwards lökte fel hátulról Váradit, majd Gonvensnek is nekitámadt - egy sima faultért. Verekedett keményen a Fehérvár, nehezen került helyzetbe a Falco, de amikor kellett, a hazaiaktól mindig betalált valaki. Váradi dudaszós duplája zárta az etapot, maradt a tíz pontos vasi fór a szünetre (20. perc: 40-30)!

Öt fehérvári pont nyitotta a második félidőt. És a folytatásban is a vendég diktálta a tempót. Jól játszott az Alba - a Falco pedig nagyon küzdött, és rendezte a sorait (24. perc: 48-37). De az Alba ott loholt ellenfele nyomában, minden hibát büntetett. Feszült volt a meccs. A Fehérvár rendre öt, hat pontra zárkózott, a Falco rendre visszaverte a támadást. De közben nagyon gyűltek a faultok a hazai játékosok nevei mellett. Tóth Norbert - váratlan - triplája után a vendég időt kért (27. perc: 55-43). Óriási hangulat volt a csarnokban. Az Alba sok büntetőt dobhatott, de rosszul büntetőzött. A negyedik negyednek a Falco futhatott neki nyugodtabban (30. perc: 59-47). A versenyfutás pedig folytatódott És a forgatókönyv sem változott: közelített az Alba, ismét meglépett a Falco. Lóránt faragta meg a parádézó Váradit - fogyott a vendégek türelme. És fogyott az idő is (35. perc: 71-58). A végét megpróbálta megnyomni az Alba, de nem sikerült szorossá tennie a hajrát. Biztosan, a vártnál talán könnyebben nyert a a Falco!

Szrecsko Szekulovics: - Gratulálok a csapatomnak, amit gyakoroltunk, amit elterveztünk, azt a fiúk megvalósították a pályán. És garatulálok a közönségnek is, hatodik emberként segített minket. Jól védekeztünk, jól támadtunk, csapatként győztünk. Most 2-2 az állás, vasárnap az Albán lesz a nyomás. Elmegyünk Fehérváérra, és megpróbáljuk megnyerni a bajnoki címet! Örülök, hogy szép győzelemmel búcsúztunk a hazai pályánktól.

Dzunics Braniszlav: - Gratulálok a Falcónak, megérdemelten nyert. Az első negyedben komoly hátrányba kerültünk, és a folytatásban végig futottunk az eredmény után. A második félidő elején közelebb férkőztünk, de nem volt bennünk elég erő a fordításhoz - sem csapatként, sem egyénileg.

A bajnoki címről az ötödik mérkőzés dönt vasárnap (21.00), Székesfehérváron.

JEGYZŐKÖNYV

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Alba Fehérvár 82-69 (23-14, 17-16, 19-17, 23-22)

Szombathely, 3000 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, döntő, negyedik találkozó, vezette: Benczur T., Győrffy P., Söjtöry T.

Falco: GOVENS 13/3, VÁRADI B. 18/3, BARHAM 17/9, Pustahvar 5/3, TÓTH N. 11/3. Csere: Zsigeranovics 3, MEDFORD 15/6, Kovács P. -Edző: Szrecsko Szekulovics.

Alba: Taylor 2, Mohammed 6, SHEPARD 14/3, Lóránt 9/3, Keller Á. 8. Csere: EDWARDS 10, FARR 13/3, Markovic 4, Keller I. 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 12-4. 7. 21-8. 13. perc: 30-18. 17. perc: 35-25. 20. perc: 40-30. 24. perc: 48-37. 27. perc: 55-42. 30. perc: 59-47. 33. perc: 64-54. 35. perc: 71-58. 38. perc: 77-64.