2015.11.11. 13:46

Ismét lenullázta a szlovákokat a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata

Celldömölk – Akárcsak idegenben, hazai pályán is 7-0-ra győzött a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata Szlovákia U21-es válogatottja ellen a Klubcsapatok Szuperligájában.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka–Szlovákia U21 7-0. – Celldömölk, Klubcsapatok Szuperligája férfi asztalitenisz csoportmérkőzés, vezette: Kovács A., Szabó L.

Páros: Lindner, Ecseki–Spanik, Diko 3:0 (2, 5, 9) (1-0). Egyéni: Ecseki–Spanik 3:0 (5, 6, 9), Fazekas–Jakubec 3:0 (4, 2, 1), Lindner–Diko 3:0 (4, 6, 6), Fazekas–Spanik 3:2 (-8, 10, -9, 6, 4), Ecseki–Diko 3:0 (4, 7, 7), Lindner–Jakubec 3:0 (4, 5, 4) (7-0).

Ecseki Nándor három meccset játszott, szettet sem vesztett Fotó: Szendi Péter

A várakozásnak megfelelően nagy fölényben voltak a celliek, ahogy Pozsonyban, úgy hazai pályán sem engedtek egyetlen győzelmet sem a szlovák fiataloknak. Csupán két szett erejéig lehetett sikerélményük a vendégeknek – Fazekas Péter a Spanik Tibor elleni mérkőzésének első három szettjében kicsit bizonytalan volt, de az utolsó kettőben egyértelműsítette, hogy ő a jobb. Győzött: Fazekas 2, Lindner 2, Ecseki 2, Lindner–Ecseki páros.

A pénteki, CVSE–Komló bajnokit november 27-ére halasztották. Legközelebb jövő pénteken, november 20-án játszik a celli gárda – bajnokin a BVSC-Zuglót fogadja. A Szuperligában az utolsó csoportmeccsüket 24-én, kedden – szintén hazai pályán – vívják a vasiak, a cseh U21 ellen.