2009.02.03. 03:29

Jött a papírforma

<b>Szombathely </b> - Játéktudásban partiban voltak a SZAK fiataljai, ám a rutin még hiányzik, így nem sikerült pontot rabolniuk a Klampárral felálló Békéstől, míg a Bük sima győzelmet aratott.

Gergácz Zoltán

Párosok: Fekete, Fixl-Sebestyén, dr. Bohács 0:3 (-6, -7, -9). Sok hibát vétett és kevés ellenállást tanúsított a fiatal vasi duó (0:1). Egyéni, 1. kör: Fixl-Sebestyén 1:3 (9, -9, -4, -9). A jól játszó Sebestyén ellen Fixl a finisben gyengélkedett (0:2). Ifj. Szarka T.-Klampár 2:3 (7, -6, 9, -8, -9). Szarka jól játszott, ám a kritikus pillanatokban sokat hibázott (0:3). Fekete-dr. Bohács 3:0 (7, 11, 6). Fekete hozta a kötelező pontot (1:3). 2. kör: Fixl-Klampár 3:2 (-8, -6, 14, 7, 5). Fixl majdnem későn kapcsolt: Klampárnak a harmadik szettben két meccslabdája is volt, innen sikerült fordítania (2:3). Fekete-Sebestyén 1:3 (-7, 5, -9, -4). Fontos mérkőzést bukott el a SZAK versenyzője (2:4). Ifj. Szarka T.-dr. Bohács 2:3 (8, -5, 7, -6, -4). Két remek szettet produkált Szarka, ám utána teljesen leeresztett (2:5). 3. kör: Fekete-Klampár 2:3 (8, 6, -7, -8, -8). Fekete túl korán elkönyvelte győzelmét, majd türelmetlenül játszott, így a sportág kiváló öreg harcosa fordítani tudott (2:6).Tudásban nem volt különbség a két gárda között, ám fejben igen, s ez döntött. - Győzött: Fekete, Fixl, illetve Sebestyén 2, Klampár 2, dr. Bohács és a Sebestyén-dr. Bohács páros.

Büki TK Gyógyfürdő- Félegyházi ASI 7:0. - Szombathely, asztalitenisz extraliga mérkőzés, vezette: Domonkos, Segyevi.

Párosok: Bari, Kriston- Schaffer, Korponai 3:2 (9, 5, -9, -8, 5). Szívósan küzdöttek a vendégek, de a döntő szett sima volt (1:0). Egyéni, 1. kör: Németh-Vajda 3:1 (-9, 4, 4, 7). Németh remek napot fogott ki (2:0). Bari-Schaffer 3:1 (5, -4, 8, 6). Bari ellenállhatatlan volt (3:0). Kriston- Korponai 3:0 (4, 5, 9). Nem volt egy súlycsoportban a két fiú (4:0). 2. kör: Németh- Schaffer 3:2 (-7, 9, 9, -7, 9). Németh látványos csatában győzte le a vendégek legjobbját (5:0). Kriston-Vajda 3:1 (9, 9, -5, 5). Az eredmény hűen tükrözi a tudásbeli különbséget (6:0). Bari-Kriston 3:1 (6, -8, 8, 12). Bari kicsit könnyedén vette a találkozót, így meg kellett izzadnia a győzelemért.

A jól játszó bükiek megérdemelten nyertek, bár a különbség túlzott. - Győzött: Kriston 2, Bari 2, Németh 2, és a Bari-Kriston páros.