futás

2018.06.01. 22:17

Keszthelyi Kilométerek: remekeltek a vasiak

Remekeltek a Vas megyei futók a 11. alkalommal megrendezett Keszthelyi Kilométerek elnevezésű viadalon.

A tornagyőztes Illés Akadémia együttese Fotó: Molnár Zoltán

Idén is kétezernél többen neveztek a Keszthelyi Kilométerekre. A legnépesebb mezőny a félmaratont futóké volt, 504 főnek kellett két kört kellett teljesíteni a gyönyörű 10,55 km-es pályán. A férfiak versenye már előzetesen izgalmasnak ígérkezett Horváth György (SZoESE), Balázs Levente (Vasas) és a szentgotthárdi Koszár Zsolt között. A rajtot követően a két vasi futó lépett el. Az első kört együtt tették meg, a második körben Zsoltnak sikerült ellépnie, és fokozatosan növelve előnyét 1 óra 8 perc 52 másodperces időeredménnyel győzött. Horváth György idei legjobb félmaratoni idejével (1:10:00) a második helyen végzett a férfiak mezőnyében. A négyfős maratoni váltóban Horváth György begyűjtött egy aranyérmet is. A félmaraton párban váltóban pedig Koszár Zsolt mellett a szenior Somogyi Gábor is kiválóan futott, így a Synergy Fitness Szentgotthárd nyerte a versenyszámot 1:13:35-tel.