2009.07.03. 02:29

Két vasi győzelem a kisiskolák diákolimpiáján

Miskolc - A kisiskolák diákolimpiáján atlétikában a bobai Fáró Jenő, kézilabdában Ikervár lány csapata szerzett bajnoki címet.

Vastag Nándor

Kézilabdában az ikerváriak ismét kimagasló teljesítményt nyújtottak. A csoportmérkőzések során Nagyoroszit (21:3) és Balatonszárszót (29:8) is alaposan elverték, míg Kocsolát nagy küzdelemben (13:11) győzték le. A negyeddöntőben Öttevény sem jelentett gondot (14:8), míg a döntőbe jutásért rendezett meccsen Mecseknádasdot múlták felül (12:9) Horváth János tanítványai. A fináléban újra Kocsola következett. A két csapat ismét szoros meccset vívott egymással, melyből a vasiak kerültek ki győztesen (11:9), így a Komáromi Petra, Stampfel Bianka, Kopácsi Liza, Varga Diána, Hegedüs Dorottya, Szenteleki Eszter, Horváth Martina, Kocsis Vanessza, Pados Zsófia, Sárics Alexandra összeállítású együttes aranyérmet nyert. Az ikervári siker értékét növeli, hogy a lány kézilabdacsapat sorozatban harmadszor állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Fiú labdarúgásban Őriszentpéter harmadikként zárt a csoportjában, miután a későbbi bajnok Tarnamérától (1:5) és a bronzérmes Teskándtól (0:1) kikapott, a Szigetszentmiklóst pedig 5:2-re legyőzte. A folytatásban Halimbánál (2:1) és Cerednél (3:0) jobbnak bizonyultak a vasiak, a Bőnytől vereséget szenvedtek (2:3), így a 10. helyen fejezték be a tornát.