2012.04.17. 04:29

Kézilabda: az NB II-ben élre állt a Haladás

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában a Sárvár rangadót nyert a a Celldömölk ellen. A Haladás is begyűjtötte a két pontot.

Vastag Nándor

Sárvárfürdő-Kinizsi- Celldömölki VSE-Vulkánfürdő 34-23 (16-14). - Sárvár, 150 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Andorka, Varga.

Sárvár: TAKÁCS A. 1 - Kertész 4, PINTÉR 7, Pupp 1, Bogáth 9/2, FEHÉR 3, Horváth 1. Csere: Balassa (kapus), Pataki, BŐSZE 2, Varga, Földi 5/3, Nardai 1, Komáromi. Edző: Vilics Tamás.

Celldömölk: Balogh - Farkas B. 1, Szomorkovits A. 4, Németh 4, Kazári 2, Farkas A. 3, Vlasich. Csere: Füzfa, Szomorkovits L. 1, Gőcze 8/6, Recse. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A vendégek kapták el jobban a rajtot, de a hazaiak hamar fordítottak, majd az első félidőben szoros küzdelem zajlott. A sárváriak védekezése pontosabb volt, és jól semlegesítették a gólerős celli beállósokat. Támadásban mindkét oldalon sok hiba akadt. A szünet után egy gólra jött fel a Celldömölk, de utána magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a házigazda, és jó védekezésének köszönhetően leszakította ellenfelét (50. perc: 26-20). A hajrát is jobban bírta a Sárvár, így magabiztosan nyert. - Junior: 27-21 (14-9).

Vilics Tamás: - Nem volt ez olyan könnyű győzelem, mint amilyennek látszik.

Salamonné Csótár Adrienn: - Remélem, a hátralévő öt fordulóban jobban játszunk, mint az utolsó két mérkőzésen.

Szombathelyi Haladás VSE-Győri ETO KC III. 34-26 (16-11). - Szombathely, 100 néző, vezette: Bencsik, Pánczél.

Haladás: TÖMŐ - Szecsődi, Pukler 7, GÖNCZÖL 10, DEBRECZENI 5, Horváth C. 1, Császár 4/3. Csere: Márkus (kapus), BOLFÁN, Kiss 1, Takács 1, Doncsecz 1/1, Horváth D., JÁMBOR 4. Edző: Bölöni Roland.

A mérkőzés elején még akadtak gondjai a befejezésekkel a vasi zöld-fehéreknek (8. perc: 6-5), de miután pontosabbak lettek, egyre elhúztak. A jó támadásokat a remek védekezéssel alapozták meg, és a felállt fal ellen is jól játszottak. A második félidőben tovább nőtt az előny (53. perc: 30-20), és a magabiztos hazai vezetésnek köszönhetően mindenki játéklehetőséget kapott. A Haladás pontszámban (26) utolérte a CVSE-t, és jobb gólkülönbsége miatt át is vette a vezetést az észak-nyugati-csoportban.

Veszprém KC II.-Körmendi DMTE 40-18 (19-8). - Veszprém, 50 néző, vezette: Cseszregi, Szakatics.

Körmend: Bertai Anett - Doktor 3, Pataki, Németh A. 2, Oláh, Szoták 7, Kiskós 3. Csere: Kovács D., Huszár 1, Adorján 1, Cser 1, Bokor, Szabó A. Edző: Oláh Sándor.

Már a mérkőzés elején eldőlt a két pont sorsa. A körmendiek játékát kihagyott helyzetek és hétméteresek, valamint eladott labdák jellemezték. Az ellenfél ezt ki is használta, sok könnyű gólt dobott a vasi hibákból. - Junior: 31-23 (13-13).

A Győrújbarát-Dr. Lupo-Büki TK mérkőzést (27-25) korábban játszották.