2009.03.12. 03:28

Kézilabda NB II: eltékozolta előnyét a Bük és a Körmend

<b>Körmend</b> - Fordulatos mérkőzést és pontosztozkodást hozott a Körmend-Sárvár megyei rangadó, míg a bükiek a finisben négygólos előnyből veszítettek.

Gergácz Zoltán

Körmendi DMTE-Sárvári Kinizsi 28:28 (18:14). - Körmend, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Tóbiás, Porogi.

Körmend: Seiler - Balogh 9/2, Tóth 7/1, Németh 4, Szőke 2, Kiskós 4, Nagy A. Csere: Nagy P. (kapus), Szokták, Dévai K. 1, Galamb 1. Megbízott edző: Horváth Tímea.

Sárvár: Takács - Kertész 5, Soós 5/1, Pupp 4, Zsohár 8/5, Molnár, Horváth 6. Csere: Varga. Edző: Vilics Tamás.

A vendégek két meghatározó játékosuk, Bősze és Golovkó nélkül várták a megyei rangadót, míg a hazaiak Horváthot voltak kénytelenek nélkülözni. A találkozó elején felváltva estek a gólok, majd a hazaiaknak sikerült meglépniük négy góllal (20. perc: 14:10). A magabiztosnak tűnő előnyüket egészen az 50. percig őrizték, ám a finis egyértelműen a Sárváré volt, s ez pontot jelentett számukra. - Ifi: 19:19 (6:11).

Dr. Lupo-Büki TK-Alsóörsi SE 19:20 (10:10). - Bük, 200 néző, vezette: Büki, Nyéki.

Bük: Harasztovics - Pupp R. 1, Binder 2, Elekes 3, Szondy, Varga 5/3, Hegyi 4. Csere: Palkovits (kapus), Farkas 4/1, Szalai, Pupp K. Edző: Mátés István.

A Petriket nélkülöző hazaiak kezdtek jobban (7. perc: 4:1), majd elsősorban büntetőkből és a furcsa felfogású játékvezetők ténykedésének köszönhetően a vendégek a félidő végére egalizáltak. Fordulás után ismét a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, előbb három (41. perc: 15:12), majd négy góllal is vezettek (47. perc: 18:14). Ám ezután teljesen leblokkoltak, a vendégek pedig éltek a kínálkozó lehetőséggel. - Ifi: 28:20 (15:10). Ld.: Kovács 9, Radics 9, Pupp K. 7.