Gálázott a Gérce, ikszelt a Gyöngyöshermán, elverte a Tanakajdot a Körmend VSE

2019.09.17. 21:30

Kilenc gólig jutott a Vasszécseny

Az 5. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Északi csoport

Kemenesalja–Ölbő 5-3 (3-0). Vönöck, 150 néző, vezette: Bazsó F.

Kemenesalja: PATYI – MESTER, BODOR, ŐRI, HAJAS (NAGY SZ.), KOLOMPÁR, SZAKÁL M. (SZAKÁL E.), CZÖNDÖR, LŐRINCZ, VARGA R., FÜLÖP.

Ölbő: Bertalan – Nardai, Kovács T., Szele, Tóth G. (Baksay Kr.), Farkas B., Fehér, Weinelt, Pencz, Bognár, Juhász.

Gólszerzők: Hajas (2), Varga R., Czöndör, Mester, ill. Baksay Kr., Bognár, Farkas B.

Két erősen tartalékos csapat feszült egymásnak – és a felek egy gólzáporos, sportszerű meccsel rukkoltak elő a szép számú közönség előtt. A hazaiak az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát két jól eltalált lövéssel és egy büntetővel. Ugyan a Kemenesalja otthon tartotta a három pontot, ám a folytatásban nehéz dolga lesz: amúgy is sok a hiányzója, a mostani meccsen pedig két sérülttel bővült a lábadozók listája.

Bozsok–Öte Ikervár 4-2 (2-0). Bozsok, 100 néző, vezette: Bedi T.

Bozsok: Szabó Christopher – Iker (Kappel), NÉMETH D. (Tóth D.), Dévényi, Horváth P. (Tóth Á.), Kovács P., Szalai, Tompek (RAPI), KÖNYE, Kiss M., Horváth Á. (Kaiser).

Ikervár: Takács – Németh M., Belegrai, Pap, Vass, Dobson, Dobány (Varga M.), Vincze Z., Németh P., Vincze T., Döbrente.

Gólszerzők: Rapi, Horváth P., Tompek, Németh D., ill. Vincze T., Belegrai.

Ellentétes félidőket produkáltak a csapatok, amiből a hazai együttes kerekedett ki győztesen! Izgalmas, fordulatos, sokgólos mérkőzést láthatott a szép számú közönség!

Söpte–Alsóújlak 2-2 (1-2). Söpte, 100 néző, vezette: Monostori I.

Söpte: Németh M. – Varga Cs., Kiss K., Németh G. (Szakály), Kovács E., Nagy K., Molnár B. (Németh B.), Varga A., Pereszteghy, Szép, Gombor.

Alsóújlak: Gábor – Gampel (Nagy Z.), Kaposi, Varga K. (Rohonczi), Toldi (Pados), Varga Á. (Fülöp), Varga N., Ódor, Kántor, Hancz, Varga R.

Gólszerzők: Molnár B., Kovács E., ill. Varga R. (2).

Kiállítva: Varga Cs. (75., Söpte).

A küzdelmes, nem túl magas színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született.

Elektromol Spari–Pecöl 3-0 (2-0). Szombathely, 80 néző, vezette: Szabó III. Z.

Spari: BIRÓ – DIENES, SZABÓ P., KOVÁCS T., BARBALITS (SIPOS), GRUBICK (HOLDOSI), FRITZ, NÉMETH V., KELEMEN, PADOS (GYÜRÜSI), NÉMETH R.

Pecöl: Takács – Mészáros (Nagy I.), Pálfi (Both), Szemes Z., Varsányi, Oszkó (Lakatos), Farkas A., Szemes B. (Szemes D.), Hóbor, Janek (Németh Á.), Székely.

Gólszerzők: Grubick (2), Barbalits.

A Spari lépett fel támadólag, aminek meg is lett az eredménye: a félidőre kétgólos előnyt szerzett. Majd a harmadik góllal sikerült bebiztosítani a győzelmet a szervezett vendég ellen.

Gérce-Vásárosmiske–Mersevát 6-0 (3-0). Gérce, 200 néző, vezette: Talabér N.

Gérce: Komáromi Z. – ÓDOR, Németh T., MÁTHÉ, MAJOR, Sali G. (Nunkovics R.), GLAVÁNOVICS (Komáromi A.), Mórocz (Vamper), HOMPOK (Nunkovics Cs.), Sali Z., Németh A. (Bognár).

Mersevát: Tóth Á. – Németh G., Tétry, Orbán, Takács, Gönye, Gáncs, Zsoldos, Dénes, Nagy Á., Nagy T.

Gólszerzők: Glavánovics (2), Hompok, Komáromi A., Major, Mórocz.

A mérkőzés előtt Boros Miklós elnök megköszönte az aktív labdarúgástól visszavonuló Sali Gábornak és Németh Andornak a falu labdarúgásáért végzett önzetlen munkát. Bucsui hangulatban indult a mérkőzés, a hazaiak szellemes, gólra törő játékot produkálva magabiztos, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a sportszerűen küzdő vendégek ellen.

Uraiújfalu–Zanat 0-1 (0-0). Uraiújfalu, vezette: Szejke L.

Uraiújfalu: Harcsár – Szabó M., Varga Zs., Gáspár (Kollárits), Gallen A., Pungor (Agg), Keszei R., Farkas A. (Varga Pé.), Gallen I., Németh I., Keszei T. (Gönczöl).

Zanat: Szentgyörgyvári – Németh P. (Gyurácz), Schmidt, Guttmann, Horváth G. (Szabó Z.), Szalay, Pörge, Tóth Zs., Szabó B., Bakucz, Putz (Varga N.).

Gólszerző: Szalay.

Kiállítva: Tóth Zs. (73., Zanat).

A hazaiak mezőfölényben játszottak, sok helyzetet alakítottak ki, de a gólszerzéssel hadilábon álltak, csupán a kapufáig jutottak, míg a vendégek támadás nélkül nyertek.

Gencsapáti–Szeleste-­Pós­fa 1-1 (0-0). Gencsapáti, 100 néző, vezette: Horváth Á.

Gencsapáti: LŐRINCZ D. – FOGL, VARGA R., BORHI, DOMJÁN (NÉMETH T.), SERMAN, EGYED, KOVÁCS P. (BOKOR), LŐRINCZ T., TÓTH B., TAR.

Szeleste: Kovács M. – Pethő (Nagy D.), Pomper, Fülöp, Földi (Vincze), Riba, Szabó B., Nagy I., Varga M., Könczöl, Trittremmel.

Gólszerzők: Lőrincz T., ill. Pomper.

Mindkét csapat eldönthette volna a maga javára a mérkőzést, de igazságos döntetlen született a két egyforma képességű gárda meccsén.

Honvéd Sé–Sitke 3-4 (3-3). Sé, 100 néző, vezette: Kondor T.

: Földi – Kovács K. (Farkas P.), Werderits, Muzsai (Molnár B.), Bogyai (Elekes), Fichtacher (Szalay), Soós, Vándori, Kámán, Sümegi (Romsics), Uri.

Sitke: VICZMÁNDI – IMRE GÁ., BAGOLY G., BAGOLY A. (KELEMEN B.), GYÜRÜ (ESZTERGÁLYOS), PAPP B. (SZITA), POÓS, TÓBIÁS (NÉMETH M.), SULYOK (TÖRÖK), HORVÁTH G., IMRE GE.

Gólszerzők: Kovács K., Sümegi, Bogyai, ill. Gyürü (2), Poós, Papp B.

Kiállítva: Uri (74.), Molnár B (88.), ill. Bagoly G. (53.).

Ahogy az várható volt, az esélyesként pályára lépő séiek kezdték aktívabban a mérkőzést, rögtön támadólag léptek fel. Ennek meg is lett az eredménye, és jó húsz perc elteltével háromgólos előnyre tettek szert. Ettől kicsit megnyugodtak, a vendégek viszont rúgtak egy gólt, és vérszemet kaptak. A hazaiak kényelmeskedtek, és azzal szembesültek, hogy a félidőre már döntetlen volt az állás. A második játékrészben folytatódott a hazai offenzíva, de a helyzetek kimaradtak, és a semmiből jött a sitkei gól. Ez alaposan összezavarta a hazaiakat, idegesen játszott a vendéglátó, és a hátralévő időben újítani már nem tudott. A hazai csapat hullámvölgyben van, a lelkes vendégek megérdemelten nyertek. A játékvezetői ténykedés kritikán aluli volt.

Déli csoport

Bajánsenye–Gyöngyöshermán-Szentkirály 3-3 (1-2). Bajánsenye, 100 néző, vezette: Sály K.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Kovács V., Szabó Sz., Mihály (Luter), Réczeg (Vörös), Kovács I., Fábián, Bakó, Horváth B., Albert.

Gyöngyöshermán: Geicsnek – Szilvágyi, Horváth Á. (Szabó A.), Kovács G., Dalmi (Balázs), Kis, Hegedűs, Németh Sz., Dénes (Szűcs), Kopácsi, Illés.

Gólszerzők: Horváth B. (2), Bakó, ill. Kopácsi, Németh Sz., Hegedűs.

Két jól felkészített csapat nagy küzdelmét, fordulatokban gazdag mérkőzését láthatta a közönség. A vendégek önbizalomtól duzzadó játékkal kezdtek. Hazai vezetés után a Szentkirály a félidő végére egygólos előnyre tett szert. A második félidő elején egy szerencsés találattal már két góllal mentek a vendégek. A hazaiak nagy erőket mozgósítottak a pontszerzés érdekében, az erőfeszítésüket siker koronázta, döntetlenre hozták a mérkőzést. Sportszerű, hajtós meccsen jó játékvezetés mellett igazságos döntetlen született.

Tutitextil-Körmend VSE–Tanakajd 5-3 (2-1). Körmend-Horvátnádalja, 150 néző, vezette: Farkas G.

Körmend: Sály – Sipos, Vajda, Horváth Á., Osvald (Heigli), Törő, Horváth D., Petrovics, Sákovits, Horváth A. (Papp P.), Vilics.

Tanakajd: Filakovszky – Könczöl Sz. (Könczöl B.), Kölkedi, Marcz G., Rozs, Pál, Marcz M., Marcz D., Tóth J., Preiczer, Kiricsi.

Gólszerzők: Törő (3), Sipos, Horváth A., ill. Könczöl B. (2), Kiricsi.

Kiállítva: Marcz D. (72., Tanakajd).

A hazai csapat tartalékosan állt ki a mérkőzésre, ennek ellenére végig jobban futballozott ellenfelénél, jobban bírta a hajrát is, megérdemelten nyert.

Club Walnut-Nádasd–Viszák 6-0 (6-0). Nádasd, 150 néző, vezette: Sály K.

Nádasd: Babos – Varga K., Azanger, Zsoldos (Urbán), Kalamár, Meskó M., Tuboly, Horváth A. (Németh M.), Meskó E., Gorza (Szakály), Csenterics.

Viszák: Szabó Gy. (Tarafás) – Németh I., Tóth P., Agg M., Benkő, Pethő (Agg A.), Horváth R., Vass, Kádár, Sütheő, Agg R.

Gólszerzők: Tuboly (4), Gorza, Meskó M.

A hazai csapat az első fél­időben eldöntötte a mérkőzés sorsát, hozta a kötelező győzelmet. Fordulás után is jól futballozott a házigazda, rengeteg helyzetet kialakított, de már nem tudott kapuba találni – többek között azért sem, mert a viszáki cserekapus remek napot fogott ki.

Rábatótfalu–Felsőcsatár 0-2 (0-2). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 130 néző, vezette: Papp Á.

Rábatótfalu: Tóth A. – Keresztúri, Domján Dá. (Bouti), Szakács, Balázs A., Varga A., Kovács B., Kóczán, Molnár A., Domján Do., Anderkó M. (Balázs L.).

Felsőcsatár: Tieber B. – Horváth L., Cobzaru, Horváth Sz., Podlaviczki, Krancz, KOPÁCSI (Takács), Schmalzl (Czlenner), Tieber J., BÖHM, Varga P.

Gólszerzők: Schmalzl, Böhm.

A jó iramú mérkőzésen ritkán látható szépségdíjas gólokkal szerzett előnyt a vendégcsapat az első játékrészben. A hazaiak megpróbáltak mindent a vereség elkerülése érdekében, de támadójátékuk meddőnek bizonyult.

Tápláni KSK–Ják 0-1 (0-1). Táplánszentkereszt, 130 néző, vezette: Horváth P.

Táplán: Farkas G. – Stieber, Borbás, Gombos (Kádár), Mikovics (Kasza), Káldi M., Rajzinger, Jantos, Varga S., Kónya, Káldi I.

Ják: Szalay – Máté, Odler, Iszak D., Horváth A. (Yarish), Polgár, Mészáros (Iszak Á.), Tóta (Bihun), Takács, Vizserálek, Farkas G.

Gólszerző: Farkas G. (öngól).

Kiállítva: Varga S. (86., Táplán).

Érezhető volt, hogy az a csapat nyeri a döntetlen színezetű mérkőzést, amelyik betalál – a Jáknak sikerült gólt rúgnia.

Szentpéterfa–Balogunyom 2-0 (1-0). Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Derdák M.

Szentpéterfa: Páll – Török, Frányi (Hoós Á.), Gaál Á., Garger, Wágner R., Gaál R. (Keringer), Wágner Sz. (Tóth Sz.), Jurasits, Hoós B., Farkas H.

Balogunyom: Papp K. – Marsai, Hajós, Vilics, Szén, Homor M., Fábián (Papp M.), Böle (Varga Z.), Homor D., Dávid (Németh D.), Farkas M.

Gólszerzők: Farkas H., Gaál R.

A mérkőzés nagy részében a hazaiak domináltak, kapura is veszélyesebbek voltak, megérdemelten nyertek.

Vasszécseny–Őriszentpéter 9-1 (5-0). Vasszécseny, 100 néző, vezette: Farkas G.

Vasszécseny: Horváth D. – Maczek (Bori), VISZKED, Pongrácz Zs., SZAKÁCS, Baranyai (Győrffy), Orsós J. (Vadász), Varga M., Pongrácz D., Pungor, Gombkötő (Orsós G., Horváth G.).

Őriszentpéter: Szukics – Kulda, Őr, Kósa N., Ponácz, Sály, Kovács R., Mihályka, Horváth A., Kósa L., Szép.

Gólszerzők: Maczek (2), Horváth D. (2), Pongrácz D., Bori, Viszked, Szakács, Szép (öngól), ill. Ponácz.

Kiállítva: Szukics (9., Őriszentpéter).

Hazai mezőnyfölénnyel kez­dődött a mérkőzés, a 9. percig kellett várni első komolyabb szécsenyi helyzetre. Ekkor Viszked Balázs lépett ki ziccerben a védők között, a vendégek kapusa a 16-oson kívül kézzel hárított, ami miatt a játékvezető kiállította. A megítélt szabadrúgásból pedig meg is szerezték a vezetést a hazaiak. Ezután beindult a henger, és egészen 9 gólig meg sem állt a Vasszécseny.