kosárlabda

2019.05.02. 21:50

Könnyed Falco-diadal Jászberényben

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának 6. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Jászberény vendégeként aratott magabiztos, fölényes győzelmet

Stefan Balmazovic triplái hiányozni fognak Fotó: Unger Tamás

Mindkét együttes felforgatott kerettel lépett pályára: a hazaiaktól Pitts, Coleman és Cseh, míg a vendégektől Perl és Balmazovic hiányzott.

Gyors tempóban kezdtek a csapatok, potyogtak a pontok bőségesen – a védekezésre kevésbé figyeltek a felek (2. perc: 6-6). Váltott vezetést mutatott az eredményjelző, sokat hibáztak a a pályán lévők, tiszta dobások maradtak ki, akadt bőven eladott labda is. A vasiak szekerét Reddic húzta, a másik oldalon megoszlottak a terhek. A második negyedben sem változott a játék képe, gyűrték egymást becsülettel a csapatok – futottak és tüzeltek. Keményedett a csata: Aleksandrov hagyta el sérülés miatt a pályát, és sántikált az öltözőbe, majd Reddic torolt meg látványosan egy rajta elkövetett, büntetlenül hagyott szabálytalanságot, meg kellett nyugtatni, lecserélte a szakmai stáb. A Falco hullámzóan teljesített, többször is hosszabb gólcsend tarkította a játékát. Ezt kihasználva a kicsit talán pontosabb, higgadtabb Jászberény némi lépéselőnyt harcolt ki magának a nagyszünetig (20. perc: 36-32).

Fordulás után egy összeszedettebb Falco lépett pályára, sebességet váltott, és villámgyorsan fordított (22. perc: 36-41). A 9-0-s szombathelyi roham után időt kért a házigazda, majd a folytatásban próbált zárkózni. De nagyon elkapta a fonalat a vasi alakulat, összeállt a védekezése is – így tíz pont fölé növelte az előnyét (26. perc: 38-50). Az idő múlásával azért rendezte sorait a JKSE, kiegyenlítettebb lett a játék, de a Falco biztosan őrizte stabil előnyét (30. perc: 44-57). A házigazda futott az eredmény után, ám a kapkodott, sokat hibázott, amit büntetett a Falco. Szinte minden támadását ponttal zárta a sárga-fekete együttes – és korán eldöntötte a meccset (33. perc: 47-67). A 20 pontos hátrányba került JKSE még indított egy kétségbeesett rohamot, amit könnyedén visszavert a vasi alakult. A szombathelyi szakmai stáb bőven adhatott lehetőséget a fiataloknak is.

A JKSE csak az első félidőben tudta tartani a lépést, a Falco minden gond nélkül nyert – és igazából meg sem kellett szakadnia a győzelemért.

JP Auto-Jászberényi KSE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-78 (19-19, 17-13, 8-25, 13-21).

Jászberény, 800 néző, NB I-es kosárlabda mérkőzés, felsőházi középszakasz, vezette: Kapitány G., Cziffra Cs., Goda L.

JKSE: Ruják 6, Rakic 11/3, Brbaklic 8/3, Aleksandrov 4, Pantelic 10. Csere: Kerpel-Fronius 10/6, Czirbus 8, Fekete -. Edző: Nikola Lazic.

Falco: Govens 11/9, Curry 11/6, Váradi 11/3, Bruinsma 13/3, Reddic 21. Csere: Bíró 6/6, Tóth N. 2, Hódi -, Körmendi -, Verasztó 3/3. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6-6. 7. perc: 15-15. 13. perc: 21-24. 17. perc: 27-30. 20. perc: 36-32. 22. perc: 36-41. 26. perc: 38-50. 30. perc: 44-57. 33. perc: 47-67. 38. perc: 55-75.