Szép meccsek

2019.08.13. 20:18

Körmendi streetball huszonhatodszor

Ebben az évben már 26. alkalommal rendezték meg Körmenden a hagyományos Streetball Challenge kosárlabda-fesztivált.

Tóth Judit

A vegyes kategóriában győztes Dinkenró csapata. Balról: Kacskó Flóra, Katafay Tamás, Hajba László, Kovács Dániel

Fotó: Jámbori Tamás

Az idén 52 csapat nevezett a körmendi streetballra, az együttesek tíz pályán csaptak össze, több kategóriában. Bebes István polgármester köszöntője után kezdődtek a mérkőzések, a legnépesebb mezőny az U23-as és a speciális olimpia kategóriában indult. Az integráció jegyében már hagyományosan vettek részt – önálló kategóriában – fogyatékkal élő fiatalok a rendezvényen. A kilenc csapat Kőszegről és Iváncról érkezett. A kategóriák győztesei továbbjutottak a budapesti országos döntőre, amelyet a magyar kosárlabda napján, szeptember 14-én rendeznek meg a fővárosban.

Az egyes kategóriák győztesi. Kenguru fiú: 1. Törp­ördögök (Pados Áron, Köbli Bendegúz, Tóth Botond, Pass Dominik). U12, férfi: 1. By Csaba (Hadnagy Csanád, Sahin-Tóth Csanád, Hegedüs Alex). U14, női: 1. Lola Nyuszik (Schmidt Bíborka, Vadász Emma, Csontos Boglárka, Eredics Nikoletta). Férfi: 1. Highball (Horváth Ádám, Vass Benedek, Sebestyén Botond, Németh Áron). U16, női: 1. Felp Girls (Dervalics Anna, Auer Fanni, Árvai Lilla, Mihály Emma). Férfi: 1. ZTE (Köcse Bálint, Kisunyomi Zsombor, Makkos Dávid). U18, női: 1. ZKTE (Böcskei Réka, Horváth Fanni, Horváth Fruzsina, Kaj Barbara). Férfi: 1. Pókeresek (Horváth Máté, Babócsi Balázs, Kenéz Csaba, Kiss Csongor). U23, férfi: 1. Nemmakezdtük (Oroszi Viktor, Horváth Csaba, Werner Viktor, Geiger Bálint József). +23 férfi: 1. Tökös Kitti és a Slepp (Joó Gergő, Ajkay Ádám, Tömböly Dániel, Tömböly Dávid). +35: Idén csak a második (Vaspöri Ádám, Kozma Péter Roland, dr. Hadnagy Ádám, Koch Etele). Vegyes: 1. Dinkenró (Katafay Tamás, Kacskó Flóra, Kovács Dávid, Hajba László).

A dobóversenyek győztesei. Molten büntetődobó verseny: Gecse Kristóf (U16), Mészáros Richárd (+16). 3 Shots: Mészáros Richárd. 2 ball games: Zimits Gergő–Tuboly Mátyás (U16), Mészáros Richárd–László Péter (+16). 3 pontos dobóverseny: Nyúl Lajos (U16), Mészáros Richárd (+16). Zsákolóverseny: Csukás Attila.