2010.11.17. 08:25

Kosárlabda Eurochallenge: 18 pontos szolnoki vereség Oroszországban

A Szolnoki Olaj csapata kedden 18 pontos vereséget szenvedett az orosz Szpartak Szanktpetyerszburg vendégeként a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa 1. fordulójában.

MTI

Szpartak Szanktpetyerszburg (orosz)-Szolnoki Olaj 88-70 (19-17, 17-15, 23-20, 29-18)
legjobb magyar pontszerzők: Trotter 18, Báder 18

A magyar együttesnek előzetes nem sok esélyt adtak a kiváló orosz csapat ellen, ám az NB I-t jelenleg vezető szolnokiak sokáig kiválóan játszottak. A félidőben mindössze négy pont volt a hátrányuk, s a harmadik szakaszt követően sem tűnt kilátástalannak az 59-52-es hazai előny.

A zárónegyedben aztán nagyon bekezdett a Szpartak, gyorsan tíz pont fölé növelte a különbséget, s a hajrában már nem adott esélyt riválisának.