2009.04.09. 02:27

Koszár Zsolt hatodik a félmaratoni ob-n

Szerencs - A félmaratoni országos bajnokságon vasi klubból csupán Koszár Zsolt állt rajthoz. A Vossen-Szentgotthárd versenyzője hatodik lett a 45 fős mezőnyben.

Két hete nagy meglepetésre aranyérmet szerzett a mezeifutó országos bajnokság 12 kilométeres távján a szentgotthárdi Koszár Zsolt. Nagyon készült (volna) a következő nagy megméretésre, a félmaratoni országos bajnokságra is. Ám egy megfázás és torokfájás igencsak megzavarta a felkészülését. A hirtelen jött nagy melegben nem volt könnyű megbirkózni a 105 méter szintkülönbségű, dimbes-dombos pályával.

A vasi hosszútávfutó 14 kilométer után robbantott, megpróbált elszakadni az élmezőnytől, de nem bírta a maga által diktált erős iramot, és a végére visszaesett a hatodik helyre. A bajnoki cím ismét a négyszeres korosztályos Európa-bajnok Bene Barnabásé lett. Koszár előtt több válogatott is végzett, így a hatodik helyezése értékesnek mondható.

Végeredmény: 1. Bene Barnabás (Pécsi FK) 1:07:00, 2. Minczér Albert (VEDAC) 1:07:14, 3. Berecz Lajos (Mezőtúr) 1:07:22, 4. Ott Balázs (Pécsi FK) 1:08:14, 5. Bogos Tamás (Mezőtúr) 1:08:23, 6. Koszár Zsolt (Vossen-Szentgotthárd) 1:08:34.