kosárlabda

2020.02.05. 07:24

Litvániában, vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligájától a Falco

A kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, 14. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a litván Neptunas Klaipeda vendégeként szenvedett vereséget nagy csatában, a közvetlen végjátékban.

Juvonte Reddic játéka kérdéses Fotó: Unger Tamás

Fotó: © Unger Tamás

A találkozónak különösebb tétje nem volt, ugyanis egyik csapat sem juthatott már tovább a csoportból. A szombathelyiektől a betegséggel bajlódó Reddic el sem utazott Litvániába, míg a sérüléssel küszködő Váradi ugyan ott ült a padon, de végül nem lépett pályára. A Falco egyébként Klaipedában sem maradt magára: egy Falco-mezbe öltözött férfi és egy hölgy Celldömölkről indultak útnak, hogy támogassák szeretett csapatukat.

Neptunas Klaipeda–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-83 (18-30, 27-10. 23-22, 19-21). Klaipeda, 1000 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Maestre (francia), Jevtovics (szerb), Kukelcík (szlovák).

Neptunas: Janavicius 8/3, GAILIUS 21/9, Slavinskas 2, Masiulis 8, GALDIKAS 12. Csere: Sedekerskis, WILLIAMSON 16, M. Jogela 2, Mazeika 8, Olisevicius 10. Edző: Tomas Rinkevicius.

Falco: Hooker 13/6, R. CURRY 17/6, Benke 8, FILIPOVITY 16/6, Lake 6. Csere: PERL 17/6, Bíró 3/3, Washington 3, Krivacsevics -.Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-8. 4. perc: 10-10. 10. perc: 16-30. 13. perc: 29-30. 16. perc: 38-33. 19. perc: 45-36. 22. perc: 45-45. 25. perc: 55-46. 29. perc: 63-60. 34. perc: 68-69. 36. perc: 74-71. 38. perc: 76-81. 40. perc: 85-81.

Kipontozódott: Galdikas (38. p.).

Okos, szervezett, és roppant ponterős – felszabadult – játékkal nyitott a Falco: 30 pontot szerzett az első első etapban az extrán dobó magyar bajnok. Egyértelműen az történt a pályán, amit a szombathelyi szakmai stáb eltervezett. Aztán váratlanul megváltozott a játék képe. A második negyedben rendezte sorait a házigazda, nagy rohanásba kezdett. Villámgyorsan felzárkózott (13. perc: 29-31), majd fordított 16. perc: 38-33) az egy amerikai légiósát leszámítva csupa litván játékossal operáló házigazda. Ahogy az várható volt, első számú centere, Reddic hiányában a palánk alatt nem igazán tudott érvényesülni a Falcó – amit bizony jól használt ki a Neptunas. Öt pontos hazai előnyt mutatott a nagyszünetben az eredményjelző (20. perc: 45-40).

A nagyszünet után kiegyenlített a Falco (22. perc: 45-45), de ismét megrázta magát a litván együttes, ismét meglépett, állandósult a tíz pont alatti, de biztos előnye. A Falcót leginkább Filipovity tartotta meccsben (29. perc: 63-60). Aztán rékapcsoltak a többiek is. Olyannyira, hogy a negyedik negyed 4. percében Perl kosara után visszavette a vezetést a vasi alakulat (68-69). Elszántan küzdöttek a mieink, több hibába is belehajszolták ellenfelüket. Hamarosan öt ponttal is ellépett a Falco (38. perc: 76-81) – és már-már úgy tűnt, hogy összejön a bravúrgyőzelem. Azonban a házigazda higgadtabbnak tűnt a kiélezett pillanatokban, stabilizálta teljesítményét, miközben a Falco váratlan hibákat vétett, hosszú ideig gólképtelennek bizonyult. A Neptunas fordított a kiélezett hajrában, és kicsikarta a győzelmet.

Tomas Rinkevicius: – Nehéz meccs volt a számunkra a Falco elleni összecsapás, de készen álltunk kihívásra -és sikerült győzni! Nagy energiákat mozgósítottunk, ám néhány pillanatban ezt nem tudtuk kontrollálni. A negyedik negyedben ugyan kézben tartottuk a mérkőzést, azonban követtünk el hibákat, labdákat adtunk el, amit a Falco kihasznált és visszajött a mérkőzésbe. Végül csak megmutattuk a pozitív karakterünket és nyertünk.

Gasper Okorn: – Szoros meccs volt, amit a fontos pillanatokban elkövetett butaságaink miatt buktunk el. Öt ponttal vezettünk a hajrában, ám az előnyünket elszórtuk a kevés tapasztalatunk és hibáink miatt. A Neptunas elleni eredménnyel nem, de amit mutattunk, ahogyan játszottunk, és amit összességében nyújtottunk a Bajnokok Ligájában, azzal elégedett vagyok.

A Falco megtartotta ötödik helyét a csoportban, ami mindenképpen figyelemre méltó teljesítmény a gárda első BL-idényében.