2014.02.23. 18:20

Magabiztosan nyert a CVSE

Győztes bajnokival hangolt a keddi Szuperliga-elődöntőre a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata.

Békési TE–Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 2-8

Békés, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés.

Páros: Pagonyi, Sebestyén–Fazekas, Nagy 1:3 (10, -4, -9, -3) (0-1). Egyéni, 1. forduló: Sebestyén–Szita 3:1 (10, 9, -10, 7), dr. Bohács–Fazekas 3:1 (9, 9, -4, 9), Pagonyi–Nagy 0:3 (-1, -6, -7) (2-2). 2. forduló: Sebestyén–Fazekas 2:3 (9, 8, -8, -10, -4), Pagonyi–Szita 0:3 (-3, -6, -9), dr. Bohács– Nagy 2:3 (9, 6, -5, -6, -8) (2-5). 3. forduló: Pagonyi–Fazekas 0:3 (-8, -1, -3), Sebestyén– Nagy 2:3 (-8, 13, -8, 5, -5), dr. Bohács–Szita 0:3 (-7, -7, -3) (2-8).

A párost még biztosan nyerte a bajnoki címvédő, a tabellán a Péccsel holtversenyben első CVSE, de az első egyéni körben vezetést szereztek a harmadik helyezett hazaiak (2-1). Dr. Bohács és Sebestyén tört borsot Fazekas Péter, illetve Szita Márton orra alá, és ez a két játékos további kellemetlen perceket is szerzett még a cellieknek a mérkőzés folyamán. Győzniük ugyan már nem sikerült, de három találkozót is csak a döntő szettben tudtak maguk javára fordítani a vasiak. Győzött: Sebestyén 1, dr. Bohács 1, illetve Nagy 3, Fazekas 2, Szita 2, Fazekas–Nagy páros.

Kedden 17 órától a Pénzügyőr elleni Szuperliga-elődöntő visszavágója lesz az alsósági sportcsarnokban.