2011.06.08. 02:29

Magyar dobogósok az Alpok-Adria motorversenyen

Az Alpok-Adria motoros bajnokság Pannónia-ringen megrendezett futamán magyar versenyzők is dobogóra állhattak.

Vastag Nándor

A remek nyári időben lebonyolított, szép számú közönség előtt zajló verseny hét kategóriájában közel 210 motoros állt rajthoz a Pannónia-ringen. A bajnokság az Alpok-Adria határait már kinőtte, így magyar, osztrák, szlovén, olasz, cseh és szlovák pilóták mellett németek, litvánok, bolgárok, románok és lengyelek is érkeztek az Ostffyasszonyfa melletti pályára. A népes mezőnyben a motorosok küzdelmes és izgalmas futamokat vívtak, melyeken a magyarok is jól szerepeltek. A Superstock 1000-s kategóriában Juhász Dávid, a Superbike-ban Kispataki Viktor második helyen ért célba. A 125 kcm GP-ben és Moto3 közös futamban Gyutai Adrián hatodik, a Superstock 600-ban Kovács Nikolett tizedik helyen végzett. A 125 kcm Sport kategóriában Aszalós Ádám a harmadik helyről rajtolt, de a technikai probléma megfosztotta egy jó helyezéstől. A futamokon három-három olasz és cseh siker született, valamint egy bolgár pilóta is feliratkozott a győztesek listájára.