2016.04.12. 13:53

Már a négy között kosaraznak: Magabiztosan jutott túl a Sopronon a SZoESE NB II-es férfi gárdája

Szombathely - Magabiztosan, kettős győzelemmel jutott a nyugati csoport négy legjobb gárdája közé a SZoESE NB II-es férfi kosárlabdacsapata.

Szombathelyi Egyetemi SE-Soproni Tigrisek 86-52 (23-10, 15-11, 28-14, 20-17).

- Szombathely, 100 néző, negyeddöntő, NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Török Z., Lipics L.

SZoESE: SIMON B. 5, Novák B. 7, MÉSZÁROS M. 22/12, Gábor M. 3, SZABÓ B. 12. Csere: Perák D. 14, FÖLDESI M. 18/6, Váradi K. 3/3, Kozma M. 4, Balogh R. 2, Horváth B. 8, Szanati G. -. Edző: Kéri Péter.

Megnyugtató, 34 pontos előnnyel várták a visszavágót a szombathelyiek - de nem könnyelműsködtek. Az első percekben kevés pont esett, ritmustalanul kezdtek a csapatok (5. perc: 5-6), aztán a SZoESE belelendült és meglépett. A második negyed Mészáros Máté 9 pontjával kezdődött, és bár később rendezte sorait a Sopron, a félidőben már 17 - összesítésben 51 - ponttal vezetett a házigazda. A harmadik negyedben aztán lelépte ellenfelét a SZoESE, a negyedik etapban minden hazai játékos pályára lépett. A vége most is 34 pontos győzelem lett, így 177-109-es összesítéssel jutott a SZoESE a csoport legjobb négy csapata közé, ahol a kaposvári Tigris KK lesz az ellenfél a két győzelemig tartó párharcban.