2006.11.21. 03:29

Megszakadt a nyeretlenségi átok

Szombathely (he) - Hétmeccses nyeretlenségi szériát szakított meg a Szombathelyi RK-Főiskola női röplabdacsapata azzal, hogy az alapszakasz utolsó hazai találkozóján legyőzte a Kalocsa együttesét.

Szombathelyi RK-Főiskola-Kalocsai SE 3:2 (15, -23, -21, 21, 13). - Szombathely, 120 néző, NB I-es női röplabda ligabajnoki mérkőzés, vezette: Stefik, Karádi.

SZRK-F: Koronczai, Székely, Klonkay, Merklinné, Pintér, Bogdán. Csere: Szelle, Tar, Simon. Edző: Mucsi Péter.

Kalocsa: FARAGÓ L., Vass, Sztupovszki, Csintalan, FARAGÓ E., Czár. Csere: Panyi. Edző: Faragóné Magyar Edit.

A mérkőzés elején sok hiba jellemezte a szombathelyiek játékát (7:8), de ahogy határozottabbá váltak, úgy fordult a kocka, és simán nyerték az első játszmát (25:15). Jól indult a második is (6:2); a hálónál rendben mentek a dolgok, de a védekezés most sem volt az igazi. Meg is lett ennek a böjtje, a sok pontatlansággal magára húzta ellenfelét az SZRK-F (15:16). S mire azt hittük, sikerült újra rendezni a sorokat (23:21), a már megnyertnek hitt szett a kapkodás áldozatává vált (23:25). A harmadik játékrészben is csak néhány pontig tartott a lendület (3:0). Rengeteg - ezen a szinten megengedhetetlen - rontás szőtte át a vasiak játékát, így hamar hátrányba kerültek, s ezen most nem is tudtak változtatni (21:25). A kalocsaiakon sokkal inkább érződött az egység, a tudatos- ság, a negyedik játszma elején is inkább csak vergődtek a hazaiak (4:8). Aztán megint jött egy jobb hullám, ami pontot érő, erős ütéseket, eredményes sáncokat hozott - máris nagyot változott a játék képe (20:15); az utolsó két pontot a cseréből beálló Simon hozta (25:21). Így a rövidített játszma következett, ami nagy küzdelmet, és az egész mérkőzésre jellemző rettenetesen hullámzó játékot hozott. Néhány nagyon szép megoldás után rendre elemi hibák következtek (13:13). Szerencsére a finisben a hazaiak rontottak kevesebbet (15:13).

Ugyan az SZRK-F csapatából senki sem tudott végig egy jó átlagot produkálni, de - ha nehezen is - hét vereség után megszületett a várva várt győzelem.

Mucsi Péter: - Magunknak tettük nehézzé ezt a mérkőzést, de remélem, most már kezdünk kilábalni a vereséggel teli időszakból.