2014.10.17. 19:35

Megvan a CVSE ötödik győzelme

Celldömölk - Bár a mérkőzés elején a Pénzügyőr ráijesztett a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka együttesére, végül simán nyerte sorozatban ötödik bajnokiját is a címvédő.

Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka _Pénzügyőr SE I. 6-2. Celldömölk, férfi Extraliga asztalitenisz-mérkőzés, vezette: Segyevi, Bódi.

Páros: Kosiba, Ecseki- Hoffmann, Fekete 3:0 (5, 7, 10). Bár a harmadik szett szoros lett, azt is a magabiztos celli páros irányította (1-0). Egyéni, 1. forduló: Fazekas- Fekete 2:3 (-6, 10, -9, 6, -5). A sokat bizonytalankodó Fazekas Péter kellemetlen vereséget szenvedett. Ecseki -Varga 1:3 (-11, -4, 9, -7). A rutinos Varga nem hagyta kibontakozni a hazaiak ifjúsági korú játékosát átvette a vezetést a fővárosi együttes. Kosiba- Hoffmann 3:0 (9, 12, 6). Kosiba Dániel nagyon összeszedett volt, nem kellett izgulni a győzelemért (2-2). 2. forduló: Fazekas- Varga 3:0 (15, 12, 9). A 3:0 nem érzékelteti a szoros csatát; mindhárom szett minimális, kétpontos különbséggel dőlt el Fazekas javára. Kosiba -Fekete 3:1 (4, 6, -9, 5). Kosiba Fekete elleni mérkőzését is uralta. Ecseki -Hoffmann 3:1 (-6, 4, 8, 9). Az első szettbeli bizonytalanság után Ecseki Nándor simán nyert (5-1). 3. forduló: Kosiba -Varga 3:0 (9, 3, 9). Kosiba harmadik egyéni győzelmét sem fenyegette veszély (6-2). Győzött: Kosiba 3, Ecseki 1, Fazekas 1, Kosiba -Ecseki páros, illetve Varga 1, Fekete 1.

Kosiba Dániel három győzelme mellett a páros sikernek is részese volt (Fotó: UNger Tamás)

Szombaton ismét hazai környezetben lépnek fel a CVSE pingpongosai, a 4. fordulóból elhalasztott Nyírbátor elleni extraligás bajnokijukat pótolják 11 órától.