2015.04.13. 14:33

Megye II.: Nem botlottak meg az esélyes csapatok

A 22. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság a Szombathelyi- és Körmendi-csoportban.

Szombathely

Az éllovas Táplánszentkereszt biztosan, a Lukácsháza váratlanul nagy csatában gyűjtötte be a három pontot. A Spari kikapott ugyan, de maradt a tabella harmadik helyén, ugyanis az üldöző Söpte is elbukott. Viszont egyre nagyobb a tülekedés a bronz-éremért. A veszélyzónában tanyázó csapatok nem tudtak bravúrt felmutatni. Az Újperint megszerezte az első tavaszi győzelmét.

Újperint–Vasszécseny 3–2 (1–1). Újperint, vezette: Sály K.
Gól: Szabó Zoltán (15), Rozmán Pál (69), Tóth Martin (80), ill. Pető Krisztián (44), Horváth Dániel (78).Újperint: Janzsó B.– Tóth B. Török A., Vas T., Polhammer G. (Tóth M.) – Mészáros P. (Tóth D.), Hegedűs M. (Mészáros R.), Horváth P. (Rozmán P.), Szabó Z. (Szűcs A.) – Windisch Cs., Iszak G.Vasszécseny: Lugosi M. – Bori G., Horváth G., Boda G., Horváth P. – Horváth Á., Viszked P. (Bíró N.), Balázs Á. (Komonszky G.), Viszked B. (Horváth D.) – Pető K. (Rauch Zs.), Gombkötő F.

Szentpéterfa–Honvéd Sé 0–0. Szentpéterfa, 100 néző, vezette: Szalay P.
Szentpéterfa: Kurcz P. – Wágner Sz. (Kurcz M.), Hujber Zs., Jurasits A., Udvardi T. – Gaál R., Tóth Sz., Kovács B. (Szeiler B.), Varga N. – Gaál Á., Wágner R.Sé: Varga G. – Fichtacher A., Uri T., Németh T., Czlenner F. – Soós M. (Tóth Zs.), Berta M., Kovács K. (Séfer S.), Kiss P. – Koroknai Z. (Kovács G.), Tóth F.

A hazai csapat két kapufát rúgott, közelebb állt a győzelemhez, de a vendégek sem érdemtelenül vitték el az egyik pontot.

Elektromol Spari–Gyöngyöshermán-Szentkirály 0–2 (0–1). Szombathely, 100 néző, vezette: Bereczky Cs.
Gól: Németh Szabolcs (15), Dalmi Attila (50).
Spari: PUNGOR A. – Varga B. Szalai Z., Kelemen Gy., Dienes A. – Majtényi D. (Németh R.), Varsányi N., Berta R. (Molnár R.), Pulai A. – Bodorkós T., Tóth K.Gyöngyöshermán: Káldi Sz. – Horváth T., Fazekas J., Geosits P., Király B. (Sturm Á.) – Dalmi A. (Dénes T.), Kis Z., Könczöl Z., Hegedűs D. (Rozner K.) – Taródi D., Németh Sz.

A gyengén játszó hazaiak ellen a sokkal motiváltabb Gyöngyöshermán megérdemelten nyert.

Söpte–Torony 0–1 (0–1). Söpte, 90 néző, vezette: Hérincs Cs.
Gól: Buday László (6).
Söpte: Krepfl P. – Kovács E., Szakács N., Varga Cs., Nyul J. – Kiss B., Tóth P., Pusker Z., Molnár Cs. (Takács Á.) – Pereszteghy A., Takács K.Torony: Németh B. – Rácz M., Binger Á., Kovács G., Bódi M. – Nagy F., Kovács K. (Süle J.), Buday L. (Dankovics G.), Leidl B. (Karcsics Á.) – Németh M. (Barta Z., Farkas I.

Az öt alapemberét nélkülöző hazaiak álmosan kezdték a mérkőzést, a vendégek egy szögletet követően gyorsan megszerezték a vezetést. Az első félidőben a hazaiak ordító ziccerig és kapufáig jutottak, betalálni azonban nem sikerült.

A második félidőt a söpteiek végigtámadták, de a mezőnyfölény kevésnek bizonyult, így a sportszerű mérkőzésen a motivált, fiatal toronyi csapat megérdemelten vitte el a három pontot.

Arborétum Herény–Ják 1–2 (0–2). Szombathely, vezette: Kovács Zs.
Gól: Első Zoltán (65), ill. Mészáros Gergő (34), Bődi Richárd (39).
Herény: Horváth Gy. – Gacs P., ELSŐ Z., Könye M. (Szalay B.), IKER ZS. – Tomor Á. (Kiss M.), ISZAK M., ZIMORJA O., Grubick F. – Keresztényi Z., Maróti M. (Vincze T.).Ják: Neubauer P. – Svob L., Mészáros B. (Iszak N.), Bődi R., Máté D. – Máté Á., Iszak R., Török B., Czeglédy N. (Mészáros T.) – Dobos Á., Mészáros G.

Két ellentétes félidőt játszottak a csapatok. A második játékrészben a házigazda közel állt az egyenlítéshez, de az első félidőben rúgott két góljával a Ják megnyerte a mérkőzést.

Felsőcsatár–Schott Lukácsháza 3–4 (1–3). Felsőcsatár, vezette: Fülöp Z.
Gól: Németh Vilmos (36), Kiss Martin (47), Schmalzl Gábor (52), ill. Komálovics Ádám 3 (6, 27, 68), Pónácz Balázs (32). Kiállítva: Varga Dániel (76., Lukácsháza).
Felsőcsatár: Horváth M. – Gerencsér Gy. (Takács B.), Csoknyai T., Taschler T., Németh V. – Tóth K. (Kopácsi G.), Schmalzl G., Tieber J., Horváth L. (Csák D.) – Vidéki Cs., Kiss M.Lukácsháza: Molnár K.– Kiss M., Gugcsó P., Szalai M., Mészáros A. (Szlávich Cs.) – Varga D., Németh R., Szabó C., Marton L. . (Németh Cs.) – Komálovics Á., Pónácz B. (Kovács D.).

Tanakajd–Balogunyom 1–2 (0–1). Tanakajd, vezette: Gaál Á.
Gól: Halmosi András (73), ill. Dávid László (16), Kiss Máté Gergő (54). Kiállítva: Fabsitz András (75., Balogunyom).
Tanakajd: Szabó C.– Varga D., Marcz M., Sebestyén Á., Schmidt A. – Halmosi M. (Kmetyó B.), Orsós J. (Azoitei C.), Németh M., Marcz G. – Tamás L., Komáromi Á. (Halmosi A.).Balogunyom: Fabsitz A. – Hajós A., Farkas E., Varga R., Németh M. – Kiss M. (Völgyi R.), Szén P., Dávid L., Teklits P. – Farkas M., Szép Á. (Horváth I.)

Táplánszentkereszt–Zanat 3–1 (1–1). Táplánszentkereszt, 100 néző, vezette: Németh T.
Gól: Niksz Tamás 2 (38, 47), Kölkedi Dániel (61), ill. Farkas Attila Ottó (14).
Táplánszentkereszt: Somogyi – Nagy II K., Vertetics, Tóth (Máté), Preiczer – Németh (Gergácz), Vaspöri, Guttmann, Maczek, – Niksz, Kölkedi D.Zanat: Horváth T. – Lakatos T., Kónya J. (Ádám B.), Szabó Z. Lakatos Zs. – Mátyás B., Putz B., Szalai G. (Kovács S.), Fekete A. – Gallai Á. (Varga V.), Farkas A.

A szervezett és taktikus vendégcsapat sokáig kellemetlen perceket szerzett a rengeteget hibával játszó listavezetőnek, de végül megérdemelt hazai győzelem született.

Körmend

Nem történt különösebb meglepetés, az élmezőny tagjai begyűjtötték a három pontot. Hat gólt rúgott idegenben a bajnoki cím felé masírozó Egyházasrádóc, és a Körmend, a Nádasd ötig jutott. A Csörötnek gólzáporos derbit nyert Rábatótfaluban.

Viszák–Szarvaskend 0–2 (0–0). Viszák, vezette: Darvas I.
Gól: Jóna Szabolcs (85), Csillag Dávid (89).
Viszák: Mihályka J. – Agg M., Horváth T., Császár L., Horváth J. – Török I., Agg A., Toplak P., Tóth G. (Varga B.) – Agg R. (Lendl L.), Pethő R.Szarvaskend: Ésik T. – Kovács Sz. (Jáger Z.), Tóth A., Csillag D., Jóna Sz. – Tóth G., Földes B., Esztergályos Zs. (Vörös V.), Vilics A. (Vörös Zs.) – Szakály Gy. (Horváth M.), Kunovics R.

Ivánc–Nádasd 1–5 (1–1). Ivánc, vezette: Takács R.
Gól: Horváth László (13), ill. Csenterics János (16), Szabó Dávid (49), Takács Máté (56), Szakály Ádám 2 (79, 87).
Ivánc: Tarafás Sz. – Tóth K., Lancsák Á., Németh G., Vass N. – Tuboly L., Horváth L. (Németh L.), Markó G., Sipos A. – Zelkó G., Bagó P.Nádasd: Esztergályos Cs. – Horváth D. (Mészáros T.), Podlaviczki G. Azanger A., Kalamár Z. (Legárt Gy.) – Szakály Á., Mesterházi A., Szabó D., Zsoldos A. (Kovács Zs.) – Takács M., Csenterics J. (Csenterics T.)

Magyarszecsőd–Vasalja 3–1 (0–1). Magyarszecsőd, vezette: Hittaller R.
Gól: Horváth Norbert 2 (72, 87), Frank Péter (75), ill. Nagy Krisztián (41).
Magyarszecsőd: Veszprémi Á. – Hegedüs L., Frank P., Nagy B. (Hajba D.), Takács Á. – Hercegh I., Horváth N., Svajda L., Tóth N. – Vass R., Csillag G. (Sátori B.).Vasalja: Juranovits A. – Tomasics Á., Csillag F., Esztergályos E., Péter Á. – Kovács J., Nagy K., Bartik D., Bödő M. – Grosz R., Farsang V.

A hazai csapat az elejétől fogva nyomás alá helyezte a vendégeket, de a helyzetkihasználásukkal komoly gond akadt. És ahogy ilyenkor lenni szokott, a vendégek szereztek gólt – a játék képe alapján váratlanul. A második félidőben a házigazda ott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta: rengeteg helyzetet hagyott ki. A 72. percben megtört a jég, a hazaiak egyenlítettek, majd rövid idő alatt megfordították a mérkőzést a fáradó vendégek ellen. A hazaiak győzelme megérdemelt, de a pocsék helyzetkihasználásuk miatt megszenvedtek a hősiesen küzdő Vasaljával.

Rábagyarmat–Tuti Textil Körmend VSE. 1–6 (0–4). Rábagyarmat, 50 néző vezette: Mónos J.
Gól: Esztergályos Richárd (73), ill. Páll Tamás (3), Nagy Patrik 2 (8, 67), Horváth Dávid 3 (12, 16, 78),
Rábagyarmat: Németh D. – Moór P., Károlyi R., Esztergályos R., Tóth T. – Simon T. (Nyári J.), Meskó D., Kozó D., Németh L. – Kovács T., Esztergályos I. (Varga B.).Körmend: Bohus A. – Lukács G. (Forstóber Z.), Káptalan J., Vilics B. (Pál J.), Meixner P. – Nagy P. (Nagy M.), Horváth A. (Horváth Á., Jóna B., Páll T. (Balla M.) – Horváth D., Halász I.

A 16. percben már 4-0-ra vezetett a Körmend. Remekül játszott, jól küzdött a vendégcsapat, megérdemelten nyert. A hazai csapatnál a hiányzások, a fegyelmezetlenségek, a sérülések vezetnek a sorozatos vereségekhez, négy-öt ifista játszik hétről hétre – rendet kellene tenni!

Rábatótfalu–Csörötnek 2–4 (2–2). Rábatótfalu, vezette: Sipos Zs.
Gól: Balázs Attila (9), Kovács Ádám (27), ill. Póczak Csaba (14), Horváth Dávid 3 (41, 55, 64).
Rábatótfalu: Senkó D. – Düh Zs., Dancsecs A. (Sütő B.), Mikos B., Gierling Gy. – Erős P., Réczeg A., Kovács Á. (Hodács R., Balázs A. – Huszár G., Anderkó G.Csörötnek: Kocsis Zs. – Kovács M., Réczeg M., Póczak Cs., Horváth D. – Soós A. (Horváth Sz.), Kovács A. Horváth M., Kakas T. – Horváth M., Horváth A.

Körmendi Téglagyár Sport36–Csákánydoroszló 0–1 (0–0). Körmend, vezette: Horváth Á.
Gól: Dancs Márió Márk (82),
Téglagyár: Németh G. – Horváth S., Sárközi R., Horváth D. (Horváth R.), Horváth J. – Horváth D., Horváth D. (Horváth R.), Horváth Á., Joó A. – Horváth D. (Horváth R.), Kiss M.Csákánydoroszló: Bérdi B. – Pintér P., Gersli G., Farkas N., Varga G. – Gérnyi P. (Biczó G.), Horváth M., Németh R., Takács M. – Musits D. (Gazdag P.), Dancs M.

Őriszentpéter–Egyházasrádóc 0–6 (0–4). Őriszentpéter, vezette: Sipos D.
Gól: Balogh Adrián 2 (5, 14, 76), Molnár László 2 (9, 44), Velekei László (63). Kiállítva: Horváth László (78., Őriszentpéter).Őriszentpéter: Szabó A. – Pongrácz G., Pacsai P., Horváth L., Bokányi J. (Őr P.) – Forgács Gy., Horváth L. (Papp L.), Baján R., Iván S. – Sály K., Merkli P.Egyházasrádóc: Ádám L. – Takács D. (Kovács R.), Vilics Á., Vilics B., Takács K. (Weiner T.) – Krajczár Zs. (Kertes D.), Kazinczki G. (Loibenbeck R.), Molnár L., Velekei L. – Balogh A., Loibenbeck A.

Őriszentpéter–Egyházasrádóc 0-6. Molnár László lába lendül lövésre – két góllal vette ki a részét a fölényes rádóci győzelemből (Fotó: Szendi Péter)

Szakonyfalu–Bajánsenye 2–0 (2– 0). Szakonyfalu, 100 néző, vezette: Vass I.
Gól: Nemes Milán (23), Dömötör Tamás (35).
Szakonyfalu: Sömenek R. – Stájer D., Bartakovics F., Vajda R., Stájer N. (Wachter T.) – Slamaon Sz., Herczeg P., Nemes M., Nemes R. – Dömötör T. (Gáspár J.), Németh B. (Szőke S.).Bajánsenye: Kalamár D. – Sáfrányos G., Kovács V. (Horváth B.), Luter L., Avas Zs. – Bakó M. (Póczak L.), Kovács I., Németh L. (Mihály M.), Póczak Cs. – Kocsis Sz., Vörös G. (Kulcsár G.).

Az első félidőben remekül játszott a házigazda, bőven eldönthette volna a mérkőzést, ám sok helyzetéből csak kettőt használt ki. Fordulás után kiegyenlítettebb lett a meccs, de a hazai győzelmet nem fenyegette veszély.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email-címre!

1. Egyházasrád. 21 18 2 1 85 - 21 56

2. Szakonyfalu 21 14 3 4 56 - 35 45

3. Magyarszecs. 21 13 5 3 65 - 30 44

4. Nádasd 21 13 3 5 66 - 23 42

5. Szarvaskend 21 12 5 4 51 - 25 41

6. Körmend 21 12 4 5 61 - 30 40

7. Rábatótfalu 21 11 2 8 67 - 40 35

8. Rábagyarmat 21 10 5 6 36 - 30 35