2016.11.14. 17:40

Megyei II.: Az Ölbő megakasztotta az ikervári menetelést, a Szarvaskend a Viszák otthonából rabolt értékes pontot

Megyei körkép - A megyei II. osztály sárvári és körmendi csoportjában nem az éllovasok fordulóját rendezték meg a hétvégén.

Kelemen Attila

SÁRVÁR

Gérce-Vásárosmiske-Bük 3-2 (1-0). Gérce, 70 néző. Vezette: Horváth Patrik.

Gól: Németh Tibor (12.), Hompok Balázs (72.), Mórocz Ádám (80.), ill. Baranyai Krisztián (60., 94.).

Kiállítva: Neczpál Nándor (63.), Czirók Dávid (76.)

Gérce-Vásárosmiske: GAZDAG ÁDÁM, ÓDOR BÁLINT, FARKAS DÁNIEL, Poós Tamás, Németh Tibor, MÓROCZ ÁDÁM, Komáromi Attila (Hompok Balázs), Bagoly Gábor, MÁTHÉ MARTIN (Sali Gábor), MAJOR MÁRKUS (Lakos Máté), Sali Zoltán. Edző: Haraszti István.

Bük: Neczpál Nándor, SOMLAI ROLAND, Schimmer Zoltán, PUSKÁS MIRKÓ, Taródi Dávid (Fekete Barnabás), Bárdosi Balázs (BARANYAI KRISZTIÁN), NÉMETH TIBOR, Kovács Roland (Wágner Dávid), Rudolf Dávid (Molnár Erik), Kovács Zoltán (Valastyán Donát), Czirók Dávid. Edző: Imrő János.

Mindkét oldalon veszélyben forogtak a kapuk, egyik csapat sem mondott le a három pontról. Minden labdáért komoly párharcokat vívtak a játékosok. A hazaiak egy gyors kontrával szereztek vezetést az első játékrészben. A szünet után a Bük nagyon nyomott, ám a hazaiak hősiesen állták a rohamokat. Egészen a vendégek egyenlítéséig. Ezt követően idegessé vált a játék, melyet a Gérce két góllal tudott lenyugtatni. Ám a Bük ezt követően sem adta fel, egy 11-essel szépítettek. A hazaiak erőn felül játszottak, és a győzelemmel feledtetni tudták a múlt heti kisíklásukat. A vendégek a kiállított játékosuk magatartása miatt ezúton is elnézést kérnek.

Pecöl-Szeleste-Pósfa 1-1 (0-1). Pecöl, 50 néző. Vezette: Bíró Ottó.

Gól: Őri Patrik (13.), ill. Iszak István (87.).

Pecöl: TAKÁCS KRISZTIÁN, HORVÁTH BALÁZS, CZIBÓK ROLAND, ISZAK ISTVÁN, Őri Patrik (Németh Imre), Szatmári Ignác Csaba (Németh Szabolcs), Kovács Zoltán, Pálfi Miklós, Nagy Szilárd (Szemes Dávid), Szemes Zoltán, Szemes Balázs. Edző: Rudolics Norbert.

Szeleste-Pósfa: Kovács Máté, NÉMETH TIBOR, HORVÁTH LAJOS, Trittremmel András, Riba Roland (Vincze Tibor), Könczöl Zoltán, ROZMÁN KÁROLY, Görög Péter, TRITTREMMEL ZSOLT, Fülöp Marcell (Mersich Csaba), Pomper Zoltán. Edző: Horváth Lajos.

A két csapat között nem látszott a tabellán elfoglalt helyezéskülönbség. Mondhatni a Pecöl felnőtt a feladathoz, csakúgy mint az egy héttel korábbi büki meccsen. Ugyan egy szerencsétlen öngóllal a Szeleste jutott vezetéshez, ám a Rudolics-gárda csakhamar éreztette egy góllal, hogy pontért szállnak harcba. Ami végül sikerült is, igaz a győzelemre is volt lehetőségük, ám a labda a kapufán csattant.

Ölbő-Ikervár 2-1 (2-0). Ölbő, 50 néző. Vezette: Horváth Árpád.

Gól: Kovács Tibor (33.), Sipos Tamás (36.), ill. Varga Milán Tamás (51.).

Ölbő: VÁRTOK ZOLTÁN, TÓTH ATTILA, KALÁNYOS GERGELY, VARGA LÁSZLÓ, SZELE GÁBOR, NARDAI MILÁN, SIPOS TAMÁS, DEVECSERY MÁTYÁS, ELEKES DÁNIEL (FEHÉR RENÉ), KOVÁCS TIBOR (VASADI FERENC), HARMATH GERGELY (NÉMETH LÁSZLÓ). Edző: Ádám Endre.

Ikervár: Takács Zoltán, Ország János József (Taliszter Krisztián, Kosztolánczi Richárd), Vass József, Hullmann Gergely, Pap István, Németh Bálint, Horváth Balázs, Vincze Zoltán, VARGA MILÁN TAMÁS, Vass Péter, Palkovits József Mátyás. Edző: Kovács Balázs.

Az első negyedórában a vendégek két-három helyzetet is elpuskáztak. Majd az Ölbő folyamatosan felfejlődött: két kontratámadásból két gólt szereztek. A második félidőben értelemszerűen letámadott a Ikervár, tudtak is szépíteni, ám az utolsó fél órában a kapusoknak köszönhetően már nem változott az eredmény.

Csepreg-Csénye 3-2. A csényei Soós Roland (89) két ember között próbálja megtartani a labdát - gólt szerzett, majd a 68. percben kiállították. Balról Steiner Zsolt, aki 3 perccel a mérkőzés vége előtt szerezte a hazaiak győztes találatát. Jobbra Németh Gábor Fotó: Unger Tamás

Csepreg-Csénye 3-2 (0-1). Csepreg, 50 néző. Vezette: Farkas Gábor Ferenc.

Gól: Pócza András (64.), Varga Bálint (70.), Steiner Zsolt (87.), ill. Soós Roland (26.), Szabó Bálint (57.).

Kiállítva: Soós Roland (68.)

Csepreg: Taródi Ádám, Kovács Ádám (Németh Márk), Tájmel Márk, Kovács Bálint (Baranyai András), Németh Gábor, Büki Csaba, PÓCZA ANDRÁS, Steiner Zsolt, VARGA BÁLINT, Reichardt Gábor, Péntek Ákos (OLÁH BARNABÁS). Játékos-edző: Steiner Zsolt.

Csénye: Boros Márk, Szitkay Szabolcs, Szabó Kornél, Pajor Patrik Csaba, Vajda Zsolt (Pankaczi Zoltán), Pendli Richárd, Pendli Patrik, Soós Roland, Szabó Bálint (Barkovics Attila), Máhr Péter, Horváth Roland (Marton Krisztián). Edző: Pankaczi Zoltán.

Hiába uralták a meccset a hazaiak, egy kontratámadást követőn vezetést szerzett a Csénye. Ezt követően is a Csepreg veszélyeztetett többet, ám mégis a vendégek léptek meg két góllal. De ahogy lehetett érezni, a hazai meddő mezőnyfölény csakhamar megtérül, nem volt kérdés a hazai gólszerzés. Végül három is sikeredett, így fordítani tudott az erőnléttel jobban gazdálkodó Csepreg.

Püspökmolnári-Jákfa 9-0 (4-0). Püspökmolnári, 50 néző. Vezette: Sály Károly.

Gól: Kónya József (20.), Farkas Attila Ottó (30., 57., 83.), Szücs Richárd (31.), Sziffer Krisztián (32., 88.), Sziffer István (67., 90.).

Püspökmolnári: KISS GÁBOR, TÓTH ALEX, KÓNYA JÓZSEF (SIPOS ROLAND), VARGA MIKLÓS, SZIFFER ISTVÁN, HORVÁTH SZABOLCS, HORVÁTH SZABOLCS, GUTTMANN TAMÁS (PADOS PATRIK), SZÜCS RICHÁRD, FARKAS ATTILA OTTÓ, SZIFFER KRISZTIÁN. Játékos-edző: Ifj. Sziffer István.

Jákfa: Varga Bálint, Csete István, Nagy Tamás, Böröndy Adrián, Vörös Attila, Mendel Zoltán, Kovács Balázs, Bertha Zoltán, Kovács Roland, Csete József, Horváth Gábor. Edző: Varga Norbert.

A molnári csapat a kezdő sípszót követően azonnal nagy nyomás alá helyezte a vendeg csapatott. Aminek meg is lett az eredménye: rövid idő alatt el is döntötte a mérkőzés sorsát. A második félidőben már csak az volt a kérdés, hogy a hazai csapat hány gólnál áll meg. Az eredmény ilyen arányban sem túlzott a látottak alapjan.

Mersevát-Sitke 1-1 (1-1). Mersevát, 70 néző. Vezette: Szabó Zsolt.

Gól: Kóbor Gergő (9.), ill. Szalai Csaba (24.).

Kiállítva: Szalai Csaba (73.)

Mersevát: Tóth Árpád, GYŐRVÁRI TAMÁS, Kövi Gergő, Gáncs Péter, FŰZFA ZOLTÁN (Dénes Márk), ORBÁN GYÖRGY, Baranyai Zsolt, Czinder Kristóf, Molnár Gábor, NAGY BARNABÁS, Kóbor Gergő. Edző: Nagy Csaba.

Sitke: Viczmándi Ervin, Szalai Csaba, KOVÁCS KRISZTIÁN, Magyar László, Papp Balázs, Mórocz Tamás, Németh Zoltán, Horváth Tamás, Kaisinger András, Szalai Zoltán, Pungor István. Edző: Szalai Csaba.

A viharos erejű szélben lejátszott találkozó első félidejében a hazai csapat szerzett vezetést, majd további helyzeteket alakított ki, de a kapufa mentett.

Figyelmetlenség után egyenlítettek a vendégek, a második félidőben sitkei részről a kapufa, mersei részről az utolsó rossz passzok miatt mindkét oldalon 1-1 nagy helyzet kimaradt.

A tartalékosan felálló hazai amatőrök rászolgáltak az egy pontra a sitkei profi csapat ellen.

KÖRMEND

Bajánsenye-Rábahídvég 7-1 (6-1). Bajánsenye, 50 néző. Vezette: Horváth Patrik.

Gól: Avas Zsolt (15., 22., 23., 32., 38., 82.), Bakó Martin (27.), ill. Ambrus Zoltán (12.).

Bajánsenye: Cseke László, Kovács Viktor, Mihály Márk (Fábián Kristóf), Szabó Szabolcs (Vörös Gábor), Hodács Richárd, Luter László (Sáfrányos Gergő), Bagó Péter, Bakó Martin (Albert Benedek), Kovács Imre, Pongrácz Máté, Avas Zsolt.

Rábahídvég: Pap Károly, Rába László, Magyar Ádám, Smolczer András, Horváth Ernő, Ambrus Zoltán (Sipos Balázs), Boda Kristóf, Kiss Sándor József, Rába Dániel, Farkas Kevin, Korándi Milán.

A tisztességesen küzdő vendégcsapat ellen Avas Zsolt kiemelkedő teljesítményével a hazaiak győzelmet arattak.

Magyarszecsőd-Őriszentpéter 2-2 (1-1). Magyarszecsőd. Vezette: Samu Csaba.

Gól: Horváth Norbert (42.), Hegedűs László (67.), ill. Kovács Roland (18.), Varga Attila (87.).

Magyarszecsőd: Ádám László, Veres Tamás, Horváth Norbert, FRANK PÉTER (Dunai Martin), Nagy Milán, SZAKÁLY PÉTER, Varga Kristóf, Tóth Norbert, Hajba Dániel (Kovács Géza Dávid), HEGEDÜS LÁSZLÓ, Sátori Barnabás.

Őriszentpéter: Fábián Dávid, Pál Bálint, Bokányi Jenő (Tuboly Martin), Varga Attila, Ponácz Sándor, Sály Károly, Baján Róbert, Kovács Márk, Szép Barnabás, Kovács Roland, Iván Sándor.

Az izgalmas, fordulatos mérkőzésen a helyzetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez.

Rábatótfalu-Szakonyfalu 2-1 (1-1). Rábatótfalu. Vezette: Héra Csanád.

Gól: Erős Péter (41.), Bouti Dávid (89.), ill. Soós Máté (29.).

Rábatótfalu: Tóth Attila, Balázs Attila, Sütő István, CSÉKVÁRI MILÁN, Németh Dávid, Anderkó Márió (Mikos Balázs), Ráncsik János, ERŐS PÉTER, BOUTI DÁVID, Anderkó Gábor, Huszár Gábor (Gombás Attila).

Szakonyfalu: SÖMENEK RÓBERT, Stájer Dávid, Siklér Péter (Dömötör Tamás), Náricza Róbert, Vajda Róbert, Soós Máté, RÉCZEG ADRIÁN, Herczeg Péter, NEMES MILÁN, Stájer Norbert (Wachter Tibor), Szőke Sándor.

Jó iramú, fordulatokban bővelkedő mérkőzést látott a publikum. A hideg, őszi szélben a kitűnően előkészített játéktéren megrendezett szomszédvári rangadón felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A vendégek portása sorozatos bravúrokkal őrizte hálóját, de az első, valamint a második félidő utolsó perceiben ő is tehetetlennek bizonyult.

Viszák-Szarvaskend 0-0. Viszák. Vezette: Derdák Marcell.

Kiállítva: Lengyel Bence (88.)

Viszák: Papp László, Császár László (Pethő Roland), Benkő András, Szegleti Szabolcs, Horváth Tamás, Agg Richárd, Horváth József, Agg András, Gyenese Péter, Tóth Gergely, Biczó Bence.

Szarvaskend: Nagy Sándor, Nagy Ádám, Tóth András, Jóna Szabolcs, Nagy Gábor, Vilics András, Vörös Valentin (Vörös Zsolt), Földes Balázs, Balogh Bence, Kunovics Roland, Lengyel Bence.

Az éllovas hazaiak csak egy ponttal gazdagodtak, a vendégek továbbra is őrzik ötpontos lemaradásukat a Viszákkal szemben.

Körmendi Téglagyár-Csákánydoroszló 5-1 (3-0). Körmend. Vezette: Molnár Tibor.

Gól: Horváth Roland (3., 28.), Makai Dávid (40., 80.), Gerencsér Attila (50.), ill. Németh Gábor (53.).

Körmendi Téglagyár: Németh Gergő, Horváth Patrik, Horváth Roland (Erdélyi Alen, Gerencsér János, Horváth Dániel (Horváth József), Gerencsér Attila, Horváth Sándor, Kis-Nemes Máté, Kis-Nemes Milán, Szekeres József (Horváth Dávid), Makai Dávid.

Csákánydoroszló: Dévai András János, Horváth Dániel, Simon Máté (Tóth András), Késmárky Máté, Gérnyi Péter, Heigli Patrik, Horváth Dávid, Takács Szabolcs, Németh Gábor, Takács Máté, Horváth Márk.

A Téglagyár ezzel a győzelemmel továbbra is életben tartja dobogós elképzeléseit.

A Körmend VSE-Ivánc találkozó elmaradt, mivel a vendégek nem tudtak kiállni a mérkőzésre.

1. Viszák 13 10 1 2 30 -14 31

2. Szarvaskend 13 8 2 3 44 -18 26

3. Körmend VSE 12 8 2 2 51 -26 26

4. Kmd. Téglagy. 13 8 1 4 53 -21 25

5. Bajánsenye 13 8 1 4 53 -28 25

6. Őriszentp. 13 7 3 3 35 -19 24

7. Rábatótfalu 13 7 0 6 39 -32 21

8. Magyarszecs. 13 5 2 6 31 -22 17