Rangadót nyert a Körmend VSE

2019.05.21. 17:43

Megyei II.: Söptén győzött a Gérce, Merseváton a Kemenesalja, Unyomban a Táplán

A 27. fordulóval folytatódott a pontvadászat a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában, a déli csoport csapatai már a 31. játéknapot tudták le.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Fotó: Szendi Péter

Megyei II. – észak

27. forduló

A Pecöl–Ölbő mérkőzés a 74. percben 3-1-es hazai vezetésnél félbeszakadt. A vendégek öt piros lapot kaptak, elfogy­tak létszámban.

Söpte–Gérce-Vásárosmiske 1-4 (0-2). Söpte, 100 néző, vezette: Giczi Z.

Söpte: Káldi – Varga Cs., Pusker, Pungor (Légler), Udvardi, Németh G. (Komláti), Nagy K., Varga A., Szakály, Szép, Molnár B.

Gérce: KOMÁROMI Z. – KOMÁROMI A., ÓDOR, NÉMETH T., MAJOR (NÉMETH M.), SALI G. (HORVÁTH B.), GLAVÁNOVICS, MÓROCZ, SALI Z., NUNKOVICS, NÉMETH A.

Gólszerzők: Szép, ill. Mórocz (2), Major (2).

Jó iramú, sportszerű mérkőzésen a vendégek támadói, Major és Mórocz igazolták jó hírüket, vezérletükkel a gércei csapat magabiztos győzelmet aratott a mezőnyben nagyot küzdő, de kapura veszélytelen söptei együttes ellen.

Honvéd Sé–Uraiújfalu 5-2 (2-2). Sé, 100 néző, vezette: Hérincs Cs.

Sé: Földi – Szalay ­(Deutsch-Szalai), Haraszti (Bogyai), Kovács K., Werderits, Muzsai (Farkas P.), Soós (Fichtacher), Vándori, Kámán, Sümegi (Romsics), Uri.

Uraiújfalu: Szabó Ma. – SZABÓ MÁ., VARGA ZS., Gallen A., Varga P., Meicz, Keszei, Farkas A., Gallen I., GÖNCZÖL, Németh I. (Pungor).

Gól: Werderits (2), Kovács K., Vándori, Sümegi, ill. Farkas A. (2).

A kezdeti ismerkedés után a vendégcsapat nyugodott meg előbb, és az első negyedóra végére kétgólos előnyt szerzett. Aztán a hazaiak is magukhoz tértek, és még az első félidőben kiegyenlítettek, sőt ha pontosabbak, a vezetést is átvehették volna. A második félidőre egy felpaprikázott Sé lépett pályára, átvette az irányítást. Fölénye pedig gólokban is megmutatkozott, végül magabiztos győzelmet aratott – hozzáállásáért minden hazai játékos dicséretet érdemel. Jó játékvezetés mellett, egy végig küzdelmes, színvonalas mérkőzést nyertek meg megérdemelten a séiek egy jól felkészített, masszív csapat ellen. A hazai gárdában mindenki jól teljesített.

Zanat–Bozsok 0-6 (0-3). Szombathely, 50 néző, vezette: Boda Gy.

Zanat: Iszak – POLGÁR, Budavári, SZABÓ Z., HORVÁTH G., Szalay, Pörge, Zséder, Molnár A. (Rigler), Szabó B., Putz (Bencsics).

Bozsok: Molnár K. – Németh D. (Tóth Á.), Horváth Á. (Tóth G.), Pongrácz, Pál, Dévényi, HORVÁTH P., Kovács P., Rapi, Könye, Kiss M.

Gól: Horváth P. (3), Pál, Pongrácz, Horváth Á.

A zanati csapat tartalékosan lépett pályára, a kaput az edző védte – mindez nem először fordult elő a szezonban. Így a házigazda nem tudta megnehezíteni a vendég dolgát. Az alapcsapatból hiányzó hét játékost egyetlen amatőr csapat sem bírna el. A bohózatba illő gólok meccsén megérdemelt bozsoki győzelem született.

Gencsapáti–Elektromol Spari 1-8 (1-5). Gencsapáti, 50 néző, vezette: Szabó III. Z.

Gencsapáti: Lőrincz D. – Németh G., Horváth D., Tóth B., Serman, Varga A. (Németh T.), Hóbor, Lőrincz T., Szigetvári, Borhi (Palatin), Tar.

Spari: Pungor – Szabó P. (Holdosi), Tóth A., Halász (Barbalits), Pulai, Grubick, Dancs (Sipos), Fritz, Horváth Gy., Németh V., Németh R.

Gól: Lőrincz T., ill. Pulai (3), Sipos (2), Halász, Fritz, Dancs.

Az összeszedettebb, pontosabb vendég ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Mersevát–Kemenesalja 1-2 (0-0). Mersevát, 200 néző, vezette: Szabó I. Z.

Mersevát: Tóth Á. – Nagy Á., Dénes, Tétry (Németh G.), Gáncs, Gönye, Kelemen (Borbács), MARTON, HORVÁTH A., Molnár G., Csite.

Kemenesalja: Nagy Sz. – Bándoli, Mester, Bodor, Kóbor (Somogyi), Hajas, Lőrincz (Rosta), Őri (Szakál), Veszprémi, Erdélyi, Kolompár (Smidéliusz).

Gól: Gönye, ill. Kóbor, Lőrincz.

Szomszédvári rangadóhoz méltó módon rekordszámú néző volt kíváncsi a találkozóra. Mindkét csapat próbált nagy iramot diktálni, jó meccs kerekedett az összecsapásból. Az első félidőben nem született találat, de kemény csatáknak lehetett szemtanúja a publikum. A második félidőben a vendégek jutottak előnyhöz, majd a Mersevát egalizált. Középkezdést, majd egy védelmi megingást követően szerencsés találattal megrúgta győztes gólját a vendég. Így tíz perc leforgása alatt eldőlt a mérkőzés. Helyzetek még akadtak mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott.

Sitke–Bük 1-2 (1-0). Sitke, 50 néző, vezette: Kártyás K.

Sitke: KELEMEN D. – BAGOLY G., TÖRÖK, BAGOLY A., POÓS, TÓBIÁS, SZITA (CSELEDI), HANTÓ, SULYOK, KELEMEN B., ESZTERGÁLYOS (PAPP B.).

Bük: Kovács Ri. – Plajszer (Babos), Kovács Ro., Wágner (Czingráber), Kovács Z. (Horváth T.), Tóth K., Csonka, Schimmer, Puskás (Petrőczi), Nagy I. (Kiss R.), Horváth Gy.

Gól: Tóbiás, ill. Tóth K. (2).

A mérkőzés elején a hazaiak szereztek vezetést. A folytatásban a büki csapat játszott fölényben, és fordulás után megfordította az eredményt. A sitkeiek hatalmas lelkesedéssel, szervezetten futballoztak, nem is álltak messze attól, hogy meglepetést okozzanak, de ez kevésnek bizonyult a jobb játékerőt képviselő ellenféllel szemben. A Sitke KKSE ezúton gratulál a bajnokcsapatnak, sok sikert kíván az eggyel magasabb osztályban való szerepléshez.

Kérjük a csapatvezetőket, a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre!

Megyei II. – dél

31. forduló

Tutitextil Körmend VSE–Szarvaskend 3-0 (1-0). Körmend-Horvátnádalja, 250 néző, vezette: Harcsár R.

Körmend: Kecskés – Velekei L., Velekei B. (Szakasics), Káptalan, Sárközi, Pesti (Horváth Á.), Törő, Meixner, Horváth D., Vilics, Kis-Nemes.

Szarvaskend: Esztergályos – Tóth G., Tóth A. (Vilics), Csillag, Jóna, Csenterics (Nagy Á.), Szabó D., Földes, Smolczer, Kunovics, Kopfer.

Gól: Velekei L. (2), Törő.

Jó napot fogott ki a házigazda, remekül futballozott, több helyzetet alakított ki, megérdemelten nyert. A hazai együttesben mindenki jó teljesítményt nyújtott. A körmendi klub vezetői, játékosai mielőbbi gyógyulást kívánnak a mérkőzésen megsérült szarvaskendi Tóth Andrásnak.

Tanakajd–Bajánsenye 5-0 (3-0). Tanakajd, 80 néző, vezette: Mészáros J.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl Sz., Pintér, Kölkedi (Kmetyó), Marcz G. (Rozs), Orsós, Pál (Móricz), Marcz M. (Szalai), Könczöl B. (Filakovszky), Tóth J., Preiczer.

Bajánsenye: Kalamár – Kovács V., Bacsák, Fábián K., Hodács, Albert, Bakó, Fábián B. (Luter), Kovács I., Mihály, Horváth B.

Gól: Kölkedi (3), Kmetyó, Marcz G.

Jó játékvezetés mellett megérdemelt kajdi győzelem született a sportszerű Bajánsenye ellen. És jár a gratuláció a tanakajdi együttesnek azért is, mert bejutott a megyei Magyar Kupa döntőjébe.

Nárai–Gyöngyöshermán-Szentkirály 0-6 (0-3). Nárai, 60 néző, vezette: Kedves R.

Nárai: Timár – Kovács I., Bárdics, Draskovics, Horváth A., Vajda, Králler, Hompasz, Takács, Németh R., Kiss M. (Dömötör).

Gyöngyöshermán: Darabont – Szilvágyi, Horváth Á., Kovács G., Dalmi (Németh Sz.), Kis, Hegedűs, Bazsó, Kopácsi, Simon, Sebestyén (Szekeres).

Gól: Kopácsi (3), Bazsó, Dalmi, Kiss M. (öngól).

Ilyen arányban is megérdemelten nyert a vendég – a házigazda ezúttal nem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát.

Viszák–Őriszentpéter 0-6 (0-2). Viszák, vezette: Busi L.

Viszák: Mihályka – Németh I., Agg, Mészáros, Orbán, Biczó, Lendl, Örkényi, Varga B., Pék, Jónás.

Őriszentpéter: Szukics – Őr, Horváth Z., Ponácz, Sály, Szép, Gerencsér, Bacsó-Porkoláb, Mihályka (Embersics), Kis-Nemes (Rozsnyai), Horváth A.

Gól: Ponácz (2), Őr, Gerencsér, Szép, Horváth A.

Kiállítva: Horváth Z. (4., Őriszentpéter).

Megérdemelten, biztosan nyert a gólra törő futballal előrukkoló vendég.

Balogunyom–Tápláni KKS 1-3 (1-2). Balogunyom, 40 néző, vezette: Samu Cs.

Balogunyom: Zámbó – Szén, Kalmár, Fábián, Böle, Homor, Dávid, Varga M., Farkas M., Nemes, Marsai.

Táplán: Farkas G. – Hajmási (Cserkuti), Gombos, Mikovics, Orsós, Káldi M., Rajzinger, Jantos, Varga S., Goda, Káldi I.

Gól: Fábián, ill. Jantos, Rajzinger, Orsós.

Nem minden előzmény nélküli a Balogunyom enervált, gyenge teljesítménye, de így is volt több kapufája és négy alkalommal mentettek a gólvonalról a vendégek védői. A Táplán motiváltabban, szervezettebben játszott, jól védekezett és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Csákánydoroszló–Szentpéterfa 1-3 (0-2). Csákánydoroszló, 120 néző, vezette: Farkas G.

Csákánydoroszló: Baba – Vass, Horváth Dániel, Horváth R. (Doktor), Danyi (Gazdag), Kardos, Horváth Zs. (Pintér), Horváth Dávid, Biczó, Horváth A., Horváth M.

Szentpéterfa: Páll – Török, Frányi, Wágner R. (Baranyai), Garger, Gaál R., Wágner Sz., Jurasits (Keringer), Kovács B. (Tóth Sz.), Hoós B., Hoós Á.

Gól: Horváth M., ill. Tóth Sz., Wágner Sz., Gaál.

Kiállítva: Horváth Dávid (71., Csákánydoroszló), Horváth A. (89., Csákánydoroszló).

Mezőnyben nem volt nagy különbség a csapatok között, de a kapu előtt pontosabb volt a vendég, így összességében megérdemelten nyert. A hajrában a játékvezető két értelmetlen kiállítással is sújtotta a hazai együttest – egyik esetben sem kellett volna elővenni a piros lapot.

Rábatótfalu–Felsőcsatár 7-1 (2-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 50 néző, vezette: Árpád A.

Rábatótfalu: Keresztúri – Náricza, Szakács (Domján Dá.), Balázs, Sütő, Varga A., Düh, Anderkó, Németh D., Domján Do., Tóth A. (Gongola).

Felsőcsatár: Virág – Veres, Csoknyai, Horváth L. (Windisch), Simon, Kiss M., Horváth Sz., Varga P., Schmalzl (Pock), Takács, Böhm.

Gól: Anderkó (3), Sütő (2), Varga A. (2), ill. Varga P.

Jól futballozott a házigazda, simán nyert. A Rábatótfalu még számtalan helyzetet elpuskázott – a különbség lehetett volna nagyobb is.

Ják–Körmendi Téglagyár 2-3 (2-0). Ják, 150 néző, vezette: Harcsár R.

Ják: Iszak Á. – Máté, Iszak B. (Neubauer B.), Mészáros, Svob, Neubauer Á., Kovács G. (Puhr), Oláh, Tóta, Vizserálek, Varga P.

Téglagyár: Szőke – Horváth S., Horváth P., Horváth D., Horváth J., Szekeres, Horváth D., Sárközi Z., Gelányi, Horváth Á., Sárközi R. (Vajda).

Gól: Mészáros, Máté, ill. Horváth P., Horváth S., Horváth D.

A házigazda az első félidőben jól futballozott, kétgólos előnyre tett szert. Ám fordulás után érthetetlen hibákat követett el, megzavarodott, amit kihasznált a motivált vendég, és bő tíz perc alatt három gólt rúgva fordított. A folytatásban a házigazda futott az eredmény után, dolgozott is ki helyzeteket, de kimaradtak a lehetőségek. Második félidei teljesítménye alapján megérdemelten nyert a Téglagyár.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre!