2013.12.09. 18:40

Megyei rangadót nyert a Sárvár

Az idei utolsó, 11. fordulót rendezték az NB II-es női kézilabda-bajnokságban. Zárásként a Sárvár megyei rangadón verte a Körmendet.

Komáromi VSE–CVSE Vulkánfürdő 27–29 (10–16)

Komárom, 60 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Salamon, Takács.

CVSE: SZABÓ – Freiberger 2, SZOMORKOVITS L. 10, VLASICH 1, Szomorkovits A. 1, Füzfa 2, SEBESTYÉN 5. Csere: Balogh, Fülöp, GŐCZE 7, Bagics 1. Edző: Rozmán Gergő.

Jól kezdett a Cell (5-1), de egalizált a Komárom (7-7), időkérés után aztán újra ellépett a CVSE (10-16). A folytatásban a játékvezetők lettek a főszereplők, segítették a hazai csapatot, de Szabó remekül védett. A Celldömölk nagyon küzdött, végül bizonyította, hogy jobb csapat, megérdemelten nyert.

Ifi: 16-23 (4-12).

Sárvárfürdő Kinizsi– Körmendi DMTE 29-24 (16-10)

Alsóörs, 200 néző, vezette: Bódis, Markhard.

Sárvár: Takács – Kazári 2, Bősze 6, Fehér 5/1, Soós P. 3, Pintér 10/1, Varga E. Csere: Varga Á. (kapus), Földi 1, Vajda 2, Nardai, Recse, Soós R., Tóth. Edző: Pupp Adél.

Körmend: Bertai Anett – Török 7, Bokor 3, Németh 3/2, Adorján 4, Kiskós 4/1, Szabó 1. Csere: Károly (kapus), Bertai Alexandra, Kovács 2, Cser, Kalamár, Manhertz. Edző: Oláh Sándor.

A Sárvár határozott védekezéssel és a felállt fal ellen is eredményes támadójátékkal kezdett (5. perc 4-1) A hazaiak ettől kezdve nem engedték ki a kezükből a kezdeményezést, már az első félidőben tetemes előnyre tettek szert. A Körmend rendkívül agresszív játékával ugyan megnehezítette a hazaiak dolgát, ám a mérkőzés végkimeneteléhez kétség nem fért. A Sárvár a második játékrész elején már 10 góllal is vezetett (21-11), biztosan nyerte a vasi rangadót.

Ifi: 24-32 (12-15).

Pupp Adél: – A megerősödött körmendi csapattal szemben is megmutattuk, hogy csapatmunkával, kellő összpontosítással, példás hozzáállással mindenkinek méltó ellenfelei lehetünk. Gratulálok a lányainknak!

Oláh Sándor: – Küzdenitudásban újra jók voltunk, de 14 kihagyott helyzet és hat védett lövés túl nagy luxus a Sárvár ellen.

SZESE Győr–Haladás VSE II. 30-22 (14-11)

Győr, 80 néző, vezette: Szalainé, Őry.

HVSE: Vaskó – Győrffy 4/1, Cser, Pham Lan 5, Doncsecz 1, Németh. Csere: Török(kapus), Csépke 5, PEITLI 7, Gorell, Neudl, Nagy, Dénes. Edző: Józsa Krisztián.

Rosszul kezdte a HVSE a mérkőzést (11. perc: 7-2). De aztán rendezte a védekezését, sikerült több gól szereni lerohanásból, így felzárkózott. A második félidőben felváltva estek a gólok, a szombathelyiek egyre közelítettek (54. perc: 24-22), a hajrára azonban szétestek, kikaptak – talán fejben fáradtak el a szezon végére.

Ifi: 39-34 (21-14).

Dr. Lupo-Büki TK–Tapolca VSE 21-15 (11-7)

Bük, 100 néző, vezette: Horváth, dr. Lipót.

Bük: HARASZTOVICS – Farkas 1, Bősze, NÉMETH 5, Pataki 2/1, SZENCZI 2, HEGYI 6. Csere: Kálmán (kapus), PUP 4, Fazekas, Ravadits 1/1, Kondics. Edző: Mátés István.

Az erősen tartalékos hazaiak kezdtek jobban (8. perc: 5-1). A sereghajtó Komárom csak egy ideig tudta tartani a lépést (14. perc: 5-4), a találkozó nagy részében a motivált házigazda akarata érvényesült (48. perc: 20-9), biztosan nyert.

Ifi: 22-16 (12-7).