2016.10.04. 12:58

Menetel a Vasszécseny

Körkép - A 7. fordulót rendezték a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság szombathelyi csoportjában - az éllovas Vasszécseny továbbra is veretlen.

A Vasszécseny parázs meccset, szomszédvári rangadót nyert Táplánban - a mérkőzésen nyolc sárga és két piros lapot osztott ki a játékvezető. A címvédő Ják biztosan verte az utóbbi hetekben jól szereplő Gencsapátit. Tartja a helyét az élbolyban a Tanakajd. A Felsőcsatár-Sé találkozón kilenc gól esett, 5-4-es elosztásban.

Szentpéterfa-Balogunyom 2-3 (1-1). Szentpéterfa, 100 néző, v.: Sály K.Szentpéterfa: Skrapits - Tóth G., Jurasits, Németh M., Tóth Sz. (Udvardi), Wágner M. (Csordás Zs.), Wágner R., Somfalvi CS., Németh B., Csordás CS., Wágner Sz. (Somfalvi P.).Balogunyom: FÜR - Homor D., Vilics, Hajós, Farkas E. (Horváth I.), Szén (HORVÁTH M.), Homor M., Kalmár, BÖLE, DÁVID, Balogh T.

Gólszerzők: Csordás Cs. (2), ill. Horváth I., Dávid, Szén.

A két hasonló erőt képviselő csapat csatáját a szerencsésebb vendégek nyerték - a házigazda ezúttal nagyon nem érdemelt vereséget.

Torony-Gyöngyöshermán-Szentkirály 0-2 (0-1). Torony, 60 vezette: Bereczky Cs.Torony: Babos - Dékán, Binger, Nagy B. (Szabó G.), Toldi P., Karcsics, Dankovics, Rácz, Leidl, Szabó I. (Juhász), Kiss G. (Farkas I.).Gyöngyöshermán: Káldi - Kis, Hegedűs, Fazekas, Dénes (Tóth Zs.), Horváth Á., Szép, Varga D. (Horváth A.), Szabó A. (Serbán), Sturm Á., Sturm A. (Dalmi).Gólszerző: Hegedűs (2).

Megérdemelt vendéggyőzelem született a gyenge teljesítmény nyújtó Torony ellen.

Ják-Gencsapáti 4-0 (3-0). Ják, 150 néző, vezette: Talabér N.Ják: Matyi - Svob, MÁTÉ P. (Iszak), MÁTÉ Á. (Barbalits), Máté D., MÉSZÁROS G., Mészáros B. (Mészáros T.), Czeglédy (Máté Cs.), Dobos Á., NEUBAUER, Marosits (Dobos P.).Gencsapáti: Szabolics (Lőrincz) - Plajszer, Bernáth, Geröly Á., Vida K., Szigetvári, Komáromi, Domján (Geröly G.), Tar, Farkas G. (Geröly P.), Varga D. (Czömpöl).Gólszerzők: Máté P. (2), Mészáros G., Dobos Á.A sportszerű és mezőnyben jól játszó vendégcsapatot gyors - védelmi hibákból szerzett - gólokkal egy félidő alatt elintézte a házigazda Fordulás után jobbára mezőnyben pattogott a labda, és egy szép akcióból megszerezte negyedik gólját is a Ják.

Felsőcsatár-Honvéd Sé 5-4 (3-4). Felsőcsatár, vezette: Horváth P.Felsőcsatár: Szabó C. - Gerencsér, Horváth L., Cobzaru (Szabó B.), Csoknyai, Kiss M. (Szládovics), Schmalzl, Kopácsi, Tóth A., Böhm, Cseri.Sé: Varga G. - Soós, Uri, Balogh D., Parti, Kiss P., Farkas P., Werderits B., Kiss M. (Jankó), Sümegi (Deutsch-Szalai), Kovács K.

Gólszerzők: Schmalzl, Cseri, Böhm, Horváth L., Gerencsér, ill. Sümegi (2), Kiss P., Kovács K.Kiállítva: Szabó B. (88., Felsőcsatár).Újperint-Söpte 1-1 (0-0). Újperint, 70 néző, vezette: Szakos G.Újperint: JANZSÓ - Mészáros, TÓTH B., TÖRÖK, Horváth D., Tóth D., VAS T., Polhammer (Gombos), Tóth K. (Németh G.), Rudolf (Varga A.), PUNGOR.

Söpte: Sándor - Nagy K., Nyul, Szakály, Kiss B. (Palkovics), Pusker, Szakács, Udvardi, Kovács E., Varga A., Kovács Zs.Gólszerzők: Varga A., ill. Kovács E.Kiállítva: Kovács Zs. (91., Söpte.).

Az első játékrészben nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. A második félidőben több lehetőség adódott a csapatok előtt. A 75. percben egy szabadrúgásgólból vezetést szerzett a Söpte, amire hamar válaszolt az Újperint. Egy gyönyörű akció után Varga András lőtt a hosszú sarokba. A hajrában felpörögtek az események. Mindkét oldalon született egy meg nem adott gól. A vége pontosztozkodás lett.

Tápláni KSK-Vasszécseny 1-2 (1-1). Táplánszentkereszt, 150 néző, vezette: Szabó P.Táplán: Keszthelyi - Virág, Badics, Balázs, Mikovics, Muzsai, Kajcsos (Németh M.), Jantos, Polgár, Rajzinger, Káldi (Gáspár).

Vasszécseny: Pungor A. - Horváth G. (Horváth D.), Pongrácz D., Balázs (Horváth Á.), Pongrácz Zs., Imre, HORVÁTH SZ., VISZKED, PUNGOR D. (Bori), Szalai, Vadász (Boda).Gólszerzők: Rajzinger, ill. Pungor D., Viszked.

Kiállítva: Pongrácz D. (73., Vasszécseny), Szalai (78., Vasszécseny).A parázs hangulatú mérkőzésen jól küzdöttek a hazaiak, partiban is voltak jó erőt képviselő ellenfelükkel - de a vendégek végül elvitték a három pontot.

Tanakajd-Zanat 1-0 (0-0). Tanakajd, 80 néző, vezette: Farkas G.Tanakajd: Somogyi R. - Könczöl Sz., Preiczer L., Marcz M., Filakovszky M., ORSÓS G., KÖLKEDI D., Orsós J. (Balázs T.), KOMÁROMI Á., MACZEK J. ( Pásti Z.), Molnár T.Zanat: Szalay N. - Lakatos Zs., Szabó P., Putz, Bárdics (Molnár A.), Porkoláb, Lakatos T. (Nyul), Gyurácz, Schmidt, Horváth G., Pörge (Szabó Z.).Gólszerző: Komáromi.

Jó iramú, de sok hibával tarkított mérkőzést láthatott a publikum. Az első félidőben a vendéglátó még nem tudta kihasználni meddő mezőnyfölényét, így 0-0-ás eldöntetlennel vonulhattak félidőre a csapatok. A második játékrészben aztán egyre erősödő nyomást gyakorolt a hazai csapat a vendégekre. Aminek meg is lett az eredménye: egy oldalról elvégzett szabadrúgás után, Komáromi helyezett a hálóba, ami mint utólag kiderült a három pont sorsát is eldöntötte. A tanakajdi csapat megérdemelten győzött a jól küzdő és sportszerű vendégek ellen.

Elektromol-Spari-Bozsok 1-0 (0-0). Szombathely, 100 néző, vezette: Bíró O.Spari: Biró - Németh R., KELEMEN, Varga B., BOLFÁN, DIENES, Majtényi, Németh V. (Molnár A.), VARSÁNYI N., FARKAS G. (Horváth Z.), PULAI (Berta).Bozsok: Miklós - Kovács P., Kiss M., Pónácz, Tompek, Németh D., Dévényi, Mihácsi, Horváth P., PINTÉR (Radics), Tóth G. (Kántor).

Gólszerző: Pulai.Kiállítva: Németh D. (88., Bozsok).

A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a több gólszerzési lehetőségéből egyet kihasználó hazaiak megérdemelten nyertek.