2012.04.26. 02:28

Nagy harcban nyert a szentgotthárdi kézilabdacsapat

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 19. fordulóját is sikerrel vette a Szentgotthárd, ezúttal hazai pályán verte az Alsóörsöt.

Simply Clean Szentgotthárdi KK-Alsóörs SE 27-26 (13-10). - Szentgotthárd, 200 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Cseszregi, Szakatits.

Szentgotthárd: Monek - Szűcs 5, KOZÁK 6, Bouti 1, Ernst A. 2, Császár, SZAKÁCS 5. Csere: Páli (kapus), LEPSÉNYI 3, TORMA 4, Vilics 1, Kocsis A., Koszár, Treiber. Edző: Ernst Attila.

Papíron egy kötelező győzelem várt a remek formában lévő hazaiakra, ennek megfelelően kezdődött a találkozó (27. perc: 12-7). Ám a szívósan küzdő, többször emberelőnyben játszó vendégek nem adták fel, izgalmassá tették a hajrát (56. perc: 23-23). Az utolsó percekben a rutinos, motivált hazai gárda nagy küzdelemben csikarta ki a - megérdemelt - győzelmet. - Ifi: 38-27 (17-12). - Jók: Huszár 7, Veidl 5, Viniczai. - A veretlen szentgotthárdi ifjúsági csapat három fordulóval a vége előtt már megnyerte a korosztályos bajnokságot.