2017.04.14. 16:35

Hátrányban a SZoESE női kosarasai

Szombathely - Az egyetemi női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első felvonásában hazai pályán került 14 pontos hátrányba a SZoESE a Szeged ellen.

Szombathelyi Egyetemi SE-USC Szeged 50-64 (8-17, 20-11, 11-19, 11-17). - Szombathely, 100 néző, egyetemi női kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, vezette: dr. Magyari, Esztergályos.

SZoESE: Gusztafik 12, SIMON C. 19/9, Jakubovics -, Uszkai -, PLÓZER 4. Csere: Kovács K. -, ORSÓS-BOGDÁN 7/3, Feigl 8, Fekete -. Edző: Szabó László.

Orsós-Bogdán Lívia ponterős, jó teljesítményt nyújtott Fotó: SZoESE

Bátortalan játékkal nyitott a SZoESE, a támadás és a védekezés sem működött. Azonban a második negyedben rendezték soraikat a hazaiak, egyenlítettek (20. perc: 28-28). Fordulás után viszont már a magas szerkezetű vendégcsapat diktálta a tempót. A vasiak a harmadik negyed elejéig így is meccsben voltak (33. perc: 42-47), de a párharc első felvonását végül biztosan nyerte a Szeged.

Szabó László: - Több volt ebben a meccsben, de sajnos a csapatunkból többen is tudásuk alatt játszottak. Engedtünk 19 támadólepattanót ellenfelünknek, és 34 százalékkal dobtunk mezőnyből. A visszavágón nem feltartott kezekkel lépünk pályára - kedden Szegeden minden mindegy alapon megpróbálunk egy jó eredményt kiharcolni.