2009.06.09. 02:23

Őriszentpéter és Ikervár döntős a kézilabda megyei diákolimpián

Ostffyasszonyfa, Ikervár - A kisiskolák diákolimpiáján a fiú foci és a lány kézilabda megyei döntője is befejeződött.

Vastag Nándor

A 200 fő alatti kisiskolák II-IV. korcsoportos tanulói remek mérkőzéseket vívtak mindkét sportágban. A fiú fociban két négyesben előbb körmérkőzéseket rendeztek, majd az első kettő jutott az elődöntőbe, ahol a Torony a Rábapatyot 1:0-ra, az Őriszentpéter az Egyházasrádócot 2:1-re múlta felül. A torna fináléjában az Őriszentpéter a toronyiak ellen 4:1-re nyert, így a június 19-21-ei miskolci országos döntőbe jutott. A bronzérem az Egyházasrádócé lett, miután a rábapatyiaknál 2:0-ra jobbnak bizonyult. Lány kézilabdában három hármasban kezdődtek el a küzdelmek, melyekből az elsők jutottak a záró, újabb körmérkőzéses szakaszba. Az aranyat és a továbbjutást az Ikervár szerezte meg; a Nádasdot 9:7-re, a Jánosházát 16:2-re győzte le. A nádasdiak a Jánosháza ellen 9:3-ra nyertek, és másodikként végeztek.