2016.10.18. 14:23

Pályán a lányok-Négy vasi NB II-es csapat is nyert

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 4. fordulóját sikerrel vette a Körmend, a Bük, az SZKKA II. és a Celldömölk is, a Sárvár viszont kikapott.

Körmendi DMTE-SZESE Győr 31-25 (14-11). - Körmend, 70 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bán-Farkas, Miksó.

Körmend: Anek - Török 5, Adorján 3, Lakatos, Szabó A. 4, Faragó 8, Kiskós 8/7. Csere: Balogh K. (kapus), Németh A. 3, Cser, Kalamár, Benedek, Őri, Horváth D., Péter. Edző: Oláh Sándor.

Kicsit döcögősen kezdett a házigazda, de aztán belelendült (17. perc: 11-6). Ám a folytatásban visszaesett a koncentráció, több tiszta helyzet is kimaradt, így a győriek közelebb lopóztak. A második félidő elején folytatódott a kihagyott körmendi ziccerek sora. Ennek ellenére a 48. percben már kilenc góllal vezetett a hazai csapat (26-17). A végére ismét kiengedett a Körmend, így az ellenfél tisztes vereséggel utazhatott haza. Junior: 18-27.

Dr. Lupo-Büki TK-Bajnok DSE Nemesvámos 33-23 (16-11). - Bük, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Burghardt, Herr.

Bük: HARASZTOVICS - BINDER 6, CSÓKA 5, SZABÓ D. 7/3, NÉMETH D. 9, Markó, SZENCZI 3. Csere: Palkovits, Kálmán (kapusok), Pukler 1, Németh B. 1, Szabó R. 1, Horváth K. Edző: Mátés István.

Több játékosát is nélkülözte a Bük, ennek ellenére remekül kezdett (9. perc: 5-2). És a folytatásban is uralta a meccset, jól játszott (20. perc: 11-5) - könnyen jöttek a hazai gólok. Fordulás után a Bük gyorsan eldöntötte a meccset (39. perc: 22-12). Jó teljesítménnyel rukkolt elő a BTK, a vártnál könnyebben nyert. Junior: 18-29.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia II.- Győri ETO III. 38-23 (20-15). - Szombathely, néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kiss, Oláh.

SZKKA: Szovák - Csire 9, Cser 7, Pődör 7, Dénes 3, Bozzai 3, Bódi 1. Csere: Károly (kapus), Szuhogyi 4, Woth 1, Kovács T. 1, Németh B. 2. Edző: Józsa Krisztián.

Villámrajtot vett a hazai csapat(6. perc: 6-2), jó védekezésből sikerült könnyű gólokat szerezni. Időkéres után rendezték soraikat a vendégek, de a szünetre már öt gólos előnynél vonulhatott az SZKKA. A második félidőben az történt, amit a hazaiak akartak, szigorú a védekezésnek, látványos támadásoknak tapsolhatott a közönság. Végül kiütéses győzelmet aratott a szombathelyi csapat.

Veszprémi ESC-Sárvárfürdő Kinizsi 30-24 (13-11). - Veszprém, 90 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bőhm, Tóth.

Sárvár: Takács - Hegyi 5, Pataki 1, Horváth C, Szondy 1, Soós 2, Vajda 4. Csere: Jurik, Varga, Farkas 8, Nardai V.3, Csejtei. Edző: Rozmán Gergő.

Rosszul kezdett a Sárvár, ziccerek maradtak ki, így 7-3-ra ellépett a hazai csapat. A vendégek nagyot küzdöttek, a félidőig két gólra csökkentették a hátrányukat. A Sárvár a második félidőben is ott loholt ellenfel nyomában, többször is felzárkózott egy gólra, de a lélektanilag fontos egyenlítés nem sikerült. A végére pedig újra a házigazda kerekedett felül. Sok hibával támadott a Sárvár, és sem a védekezés, sem a kapusteljesítmény nem volt megfelelő. Junior: 33-16.

Celldömölki VSE-Vady Mosonszolnok 25-20 (8-10). - Celldömölk, néző, NB II-es nőim kézilabda-mérkőzés, vezette: Marton, Szabó.

CVSE: SZABÓ - HORVÁTH, NÉMETH 2/1, SZOMORKOVITS A. 5, VLASICH, SZOMORKOVITS L 12/8, SEBESTYÉN 3. Csere: BALOG, Pongrácz (kapus), FÜZFA 1, GEIGER 2, Marton, Szalai. Edző: Kósa Ottó.

Még az öltözőben volt a hazai csapat amikor elkezdődött a mérkőzés (8. perc: 0-4). Az ébresztő megtette a hatását, a Celldömölk feljavult védekezésben (16. perc: 5-5). Szünet után aztán javult a hazaiak helyzetkihasználása is, így átvette a vezetést a CVSE (37. perc: 12-10). A hazai csapat a végjátékban sem engedett ki, agresszívan védekezett, pontosan támadott - és megnyerte a meccset. Junior: 12-41.