2017.03.13. 21:08

Pályán az NB II-es női kézicsapatok

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 15. fordulóját győzelemmel tudta le a Sárvár, a Szombathely és a Körmend, kikapott a Celldömölk és a Bük.

Vady Mosonszolnok-Celldömölki VSE 32-25 (19-12). - Mosonszolnok, 165 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth G., Horváth

K.CVSE: Szabó - Sebestyén 4, Németh 1, Szomorkovits A. 3, Vlasich, SZOMORKOVITS L 13/6, Fűzfa 2. Csere: PONGRÁCZ, BALOGH (kapusok), Geiger, Bagics 2, Marton, Szalai. Edző: Kósa Ottó.

A találkozó gyorsan eldőlt, a celliek rosszul kezdtek (11. perc: 8-1), és a folytatásban is a vendéglátó diktálta a tempót (19. perc: 13-4) - a hazaiak kihasználták a vendégek minden hibáját.

A 20. perc után a celldömölkiek számára új mérkőzés kezdődött, valós tudásukat megmutatva egyenrangú partner ként játszottak (41. perc: 23-18). Junior: 33-18.

Sárvárfürdő Kinizsi- Veszprémi Egyetemi SC 34-24 (16-17). - Sárvár, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bazsó, Gilitsch.

Sárvár: JURIK - VAJDA 5, PATAKI, SZONDY, SOÓS 5, NARDAI, CSÓKA. Csere: VARGA, FARKAS 7, MÓROCZ 6, BOLFÁN 4, DONCSECZ 4, HORVÁTH 2, CSEJTEI 1, HARTMANN. Edző: Rozmán Gergő.

Török Eszter hét góllal járult hozzá a körmendi győzelemhez Fotó: Unger Tamás

Rosszul kezdett a Sárvár, átrohantak a vendégek a bizonytalan hazaiakon, és a félidő közepére 5-9-re megléptek. Aztán rendezék soraikat a vasiak, hamar egalizáltak, majd felváltva potyogtak a gólok. Szünet után a védekezése is feljavult a Sárvárnak, támadásban pedig ötletesen játszott, így egyre nőtt az előnye.

Hazai oldalon mindenki lehetőséget kapott, a végén alakult ki a legnagyobb különbség. Junior: 19-37.

Győri Audi ETO KC III.- Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia II. 22-25 (12-12). - Győr, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hantos, Rózsa.

SZKKA: Szovák - Szuhogyi 1, Cser 7, Csépke 4, Kiss V. 4, Bozzai 2, Bódi. Csere: Károly (kapus), Csire 7, Woth, Szmolek, Nagy L. Edző: Józsa Krisztián.

Végig kiélezett találkozót vívott a két fiatal csapat. Mindkét oldalon rengeteg ziccer kimaradt. Végül jobb védekezésének és a végjátékban pontosabb támadójátékának köszönhetően a szombathelyi gárda örülhetett győzelemnek.

SZESE Győr-Körmendi DMTE 20-32 (11-13). - Győr, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth G., Horváth K.

Körmend: Anek - Török 7, Faragó 5, Adorján 6, Szabó A., Kiskós 7/4, Cser 2. Csere: Balogh K. (kapus), Németh A., Benedek 3, Bokor 1, Lakatos, Őri, Szalai, Horváth D. Edző: Oláh Sándor.

Jó védekezéssel kezdett a Körmend, támadásban viszont döcögött a szekér. De egyre javuló játékkal biztos előnyre tett szert (23. perc: 7-13). A szünetig azonban felzárkózott a Győr. Sőt, a második félidő elején át is vette a vezetést (39. perc: 15-14). Ez felrázta a körmendi lányokat, akik a következő nyolc percben egy 12-1-es szériát produkáltak.

Tulajdonképpen 15 percig játszotta azt a Körmend, amit tud, de ez elég is volt a győzelemhez. Junior: 38-27.

Bajnok DSE Nemesvámos-Dr. Lupo-Büki TK 23-22 (12-14) . - Veszprém, 150 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Pauló, Tímár.

Bük: HARASZTOVICS - Binder, SZABÓ D. 8/4, Csóka 6, Pukler, NÉMETH D. 4, Szabó N. 1. Csere: Palkovits, Kálmán (kapusok), Csabai, SZENCZI 3, Bősze, Fazekas, Németh B., Markó, Megyeri. Edző: Mátés István.

A két, tavasszal hibátlan, dobogóért küzdő csapat közül a Bük kezdett jobban (6. perc: 1-59), de a sok hetest kapó házigazda egyenlített (17. perc: 8-8).

Újítani tudott a vendég, így előnnyel vonulhatott szünetre, amit fordulás után is jó ideig őrzött (38. perc: 14-17). De a hajrá (51. perc: 19-19) izgalmasan alakult. A

Bük fél perccel a vége előtt egyenlített, ám 15 másodperccel a lefújás előtt a Nemesvámos megszerezte a győztes gólt. A szerencsésebb csapat nyert. Junior: 40-25.