2011.08.31. 02:29

Pannónia-ring: négy pilóta duplázott a gyorsasági ob-n

A Duna Autó autós gyorsasági országos bajnokság Bernis Kupáért kiírt 7. és 8. fordulójában izgalmas versenyeket rendeztek a Pannónia-ringen.

Vastag Nándor

- Két gyors kör alatt értem el a negyedik helyet, ám már közben is füstölt a motor - mondta Kiss Norbert. - Kiderült, gyűrűtörés miatt ette az olajat. Mivel a helyszínen nem lehetett javítani a problémát, és a versenyt úgysem tudtam volna teljesíteni, ezért a csapat úgy döntött, ne induljak el. Sajnálom, mert a dobogóra talán felérhettem volna. A csapat megy a következő ob-futamra is, de hogy ott indulunk-e az autóval, még nem tudni.

A kistúra kategóriában mindkét versenyt Gáspár Csaba nyerte (Alfa Romeó 156), de duplázott a formulaautóknál Fekete Krisztián (Tatuus Honda) és a Suzuki Swift Kupában Tim Gábor is. A nagytúrában (2000 kcm) az első futamot a szlovák Tomás Liedl (Audi TT) nyerte, majd a másodikon honfitársa, Miro Konopka (Sallen S7R) győzött. Utóbbi is duplázott, miután a közép-európai megbízhatósági zóna trófeában - ami két órán át tartott és pilótacsere is volt a futamban - a lengyel Teo Myszkowskival közösen (Porsche 997) első helyen végzett. A Lotus Ladies Cup-ban az első nap Bús Edina, míg a másodikon Walterné Dancsó Adrienn bizonyult a legjobbnak. Mivel Ördogh Nóra nem jött el a Pannónia-ringre, így a legnagyobb név Kiss Ramóna volt a mezőnyben, aki harmadikként és másodikként ért célba.