2018.12.14. 21:06

Parádézott, majd szenvedett, de nyert a Falco

Az NB I-es férfikosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagy csatában gyűrte le a vendég Kecskemétet. Az első félidő fölényes sárga-fekete győzelmet sejtetett, ám visszajött a meccsbe szívós KTE.

Fotó: Szendi Péter

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 74-71 (29-21, 22-11, 14-26, 9-13).

Szombathely, 2480 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy, Jakab, Kulcsár.

Falco: Norfleet 5/3, Váradi B. 12, Balmazovic 18/6, Pustahvar 8/3, Reddic 17. Csere: Bíró 9/3, Tóth N. 5. Edző: Gasper Okorn.

KTE: Green 2, Wittmann 13/9, Derasimovic 20/3, Dramicanin 19/6, Karahodzic 4. Csere: Molnár 2, Dimic 9/3, Mészáros 2, Kucsera-. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 7-0. 7. p.: 22-12. 13. p.: 35-23. 16. p.: 43-26. 18. p.: 48-30. 20. p.: 51-32. 24. p.: 56-42. 27. p.: 57-47. 30. p.: 65-58. 32. p.: 65-62. 35. p.: 69-62. 37. p.: 69-66. 39. p.: 71-68.

Kipontozódott: Norfleet (33.), Bíró (40.).

Remekül, 7-0-val kezdett a Falco. A szombathelyiek gyorsan játszottak, ügyeltek a védekezésre – és jól dobtak távolról is. A Kecskemét szempontjából kezdett veszélyessé válni a különbség, Reddic pusztító zsákolása után már kereken 10 pont volt a távolság a felek között – rögtön időt kért a vendégek kispadja (14-4). Wittman tartott meccsben a csapatát a tripláival. De az időkérés után állandósult a hazaiak tíz pont körüli, fölötti előnye. Nagyon magabiztos, szervezett teljesítménnyel rukkolt elő a Falco. A második etapban megpróbált újítani a Kecskemét – de a Falcónak mindenre volt válasza, és nem engedte közel ellenfelét (13. perc: 35-23). A szombathelyiek megosztoztak a pontokon, jó ritmust diktáltak, érezhetően élvezték a játékot.

És ekkor már a kecskeméti időkérés sem használt. Szebbnél szebb megoldásokkal szórakoztatta közönségét a házigazda. A KTE pedig tanácstalannak tűnt, csak küszködött, helyzetbe is nehezen került, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe – a kiszorított helyzetből, kapkodva elengedett dobások nem értek célba. Egyre nőtt a különbség (16. perc: 43-26). Közel volt hozzá a Falco, hogy már az első félidőben eldöntse a mérkőzés sorsát (18. perc: 48-30). Végül 51-32-es állásnál következett a nagyszünet. Mindezt úgy érte el a sárga-fekete gárda, hogy a csapat első számú irányítója, az elvileg teljesen egészséges Curry egyetlen percet sem töltött a pályán (és ez nem változott a folytatásban sem).

Fordulás után váltott pontokkal kezdtek a csapatok. Aztán a vendégek belőtték magukat távolról, labdaszerzés után végi vittek néhány gyors támadást, kezdtek zárkózni (24. perc: 56-42). Ekkor már a védekezése is rendezettebb volt a vendégnek. Hullámvölgybe került a házigazda – kezdett visszajönni a meccsbe a Derasimovic vezette KTE. Időt is kért Gasper Okorn. Hiába, tíz pontra olvadt a hazai fór (27. perc: 57-47). Szétesett a hazaiak játéka, a szívósan küzdő Kecskemét pedig élt a lehetőséggel, hét pontra faragta a hátrányát a negyedik negyedre (30. perc: 65-58). Így teljesen nyílt állásnál futhattak neki a csapatoka a záró játékrésznek. Amit 4-0-val nyitott a Kecskemét (32. perc: 65-62).

Váratlanul éles lett a meccs, ráadásul a 33. percben Norfleet kipontozódott – nagyon nem tetszett a szombathelyi szurkolóknak a játékvezetők teljesítménye. De gyorsabbnak, erőszakosabbnak tűnt a vendég. Ám kezdett kimászik a gödörből a Falco. Rögtön időt kért a kecskeméti kispad (35. perc: 69-62). Nem adta fel a vendég, nem tudott meglépni a házigazda (37. perc: 69-66). Peregtek a másodpercek, a Falco pedig foggal, körömmel, de őrizte előnyét. A Kecskemétet szorította az idő, kapkodott, és ekkor már hibázott – a kiélezett hajrában a Falco tűnt nyugodtabbnak. Az utolsó perc 71-68-as hazai vezetésről kezdődött. És innen már – büntetőpárbajban, talán kis szerencsével – kicsikarta a győzelmet a mérkőzést hét emberrel végigjátszó házigazda.