2006.06.21. 02:27

Premontreis KIDS-sikerek

Mintegy ezer, katolikus iskolába járó középiskolás diák öt sportágban - labdarúgásban, kézilabdában, kosárlabdában, röplabdában és atlétikában - mérte ...

Mórocz Zsolt

Mintegy ezer, katolikus iskolába járó középiskolás diák öt sportágban - labdarúgásban, kézilabdában, kosárlabdában, röplabdában és atlétikában - mérte össze tudását az ezúttal Miskolcon megrendezett 13. KIDS-kupán. Sajnos az időjárás meglehetősen mostoha volt, szinte végig esőben versenyeztek a résztvevők.

A szombathelyi Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium lány labdarúgócsapata megnyerte az V. korcsoportos lányok tornáját. A csapat tagjai Pler Enikő, Jánny Ramona, Orbán Szandra, Görög Mónika, Somogyi Lilla, Lempeg Melinda, Kránitz Ildikó, Németh Viktória, Erdődi Alexandra és Varga Anett voltak. A legtechnikásabb játékos díját Orbán Szandra kapta, a gólkirály pedig Németh Viktória lett.

A Premontrei lány atlétikacsapata is kupagyőztesként térhetett haza. Az első helyezéseket Tátrai Rita 100 méteren, Vertetics Nikoletta 200-on, illetve a 4x100 m váltó - Pünkösty, Vertetics, Támis, Tátrai - szerezte. E három számban ők képviselhetik hazánkat a katolikus iskolák nemzetközi sportszövetségének (FISEC) 58. nyári játé-kán, amit július 20-26. között Kecskeméten rendeznek. A vasiak második helyezése Vertetics Nikoletta (100 m), bronzérmei Tátrai Rita (távolugrás) és Pünkösty Mária (200 m) nevéhez fűződik. Zétényi Ákos súlylökésben negyedik lett, ahogy távolugrásban Vertetics Nikoletta is.

A szombathelyiek alakulóban lévő lány röplabdacsapata a harmadik helyet szerezte meg csoportjában, és nem jutott tovább.