2006.09.20. 02:28

Rangadót nyert a CVSE

Celldömölk, Szombathely (tg) - Elkezdődött az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság. A Celldömölk hazai pályán megyei rangadón verte a Szentgotthárd együttesét. Ugyancsak győzelemmel rajtolt a főiskolás csapat.

Mórocz Zsolt

Celldömölki VSE-Szentgotthárdi KK 28:25 (14:14). - Celldömölk, 200 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Kálmán, Nagy.

CVSE: DÉNES - Hegedűs 2, SALI 2, KORONCZAI 5, LENDVAI 8, BAKONYI 6, Berhoffer 3. Csere: Jakab 1, Fehér, Danka 1, Horváth, Süle, Varga. Edző: Mátés István.

Szentgotthárd: Monek - Soltész 1, Császár, dr. Woth 4, Ernst A. 2, Torma 2, Kocsis Gy. 7. Csere: Luthár A., Háklár (kapusok), Luthár T., KOZÁK 8, Kocsis T. 1, Vilics. Játékos-edző: Ernst Attila.

A megyei rangadót a hazaiak kezdték jobban (13. perc: 7:3), de aztán rendezte sorait a Szentgotthárd, sőt a vezetést is átvette (23. perc: 8:11). A fordulás után is inkább a vendégek akarata érvényesült (47. perc: 21:23), főleg akkor voltak bajban a celliek, amikor a gólerős Bakonyi megkapta harmadik kétperces kiállítását. Ám a Gotthárd mégis elbukta a rangadót, ugyanis a végjátékot alaposan megnyomták a szívvel-lélekkel küzdő hazaiak, és megnyerték a már elveszettnek hitt mecs-cset. - Ifi: 28:14 (14:7) - Jók: az egész celli csapat, illetve Vilics.

Mátés István: - Harcoltunk, küzdöttünk, a második félidő közepétől pedig már jól védekeztünk. Jelenlegi helyzetünkben minden győzelem nagyon fontos. Játékosaim erőn felül teljesítettek.

Ernst Attila: - Egy abszolút nyerhető meccset buktunk el akarati tényezők miatt.

Szombathelyi Főiskola SE- Tapolca 31:28 (17:13). - Szombathely, 200 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Balaskó, Jüngling.

SZFSE: Orbán - Kovácsovics 2, Berta, HORVÁTH J. 13, Németh Zs. 1, Lepsényi 2, Németh A. 5. Csere: SZAKÁCS 6, Szalai 1, Bakonyi 1. Edző: Bölöni Attila.

Alig telt el néhány perc a mérkőzésből, máris kidomborodott a csapatok közötti különbség (17. perc: 11:6). A folytatásban is a főiskolások irányították a játékot, egy idő után már csak a győzelem mértéke maradt kérdéses (45. pec: 26:17). A végjátékban aztán a hazaiak már kiengedtek, így a vendégek kozmetikázhattak valamennyit az eredményen.