2017.05.14. 18:10

Remek SZoESE: biztosan győzött a női kosárcsapat

Magabiztos győzelemmel folytatta az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszását a SZoESE.

Szombathelyi Egyetemi SE-Kiss Lenke KS Budapest 81-64 (27-13, 17-12, 21-25, 16-14)

Szombathely, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 17-21. helyért, vezette: Horváth A., Hernicz B.

SZoESE: Gusztafik 20/6, Szabó-Haklits 30/15, Plózer 14, Orsós-Bogdán 4, Molnár A. 4. Csere: Kovács K. 4, Hajdinák 1, Rózsa -, Jakubovics -, Feigl 4, Fekete -. Edző: Szabó László.

Szabó-Haklits Zsuzsanna 30 pontot szerzett, ebből 15-öt hárompontosból
Fotó: SZoESE

Budapesten fájó vereséget (58-81) szenvedett ellenfelétől a szombathelyi gárda, ezért a visszavágás reményében lépett pályára. A vendégek fiatal, gyors csapattal érkeztek, de az első perctől a hazaiak diktálták a tempót. A SZoESE jól védekezett, pontos volt támadásban - és remekül dobott távolról (a találkozón összesen hét triplát jegyeztek a vasiak). Szemre is tetszetősen játszott a vendéglátó, a különbség pedig egyre nőtt a felek között, a második félidőnek így már tetemes előny birtokában futhatott neki a SZoESE (20. perc: 44-25). Fordulás után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de a hazaiak biztos vezetését, győzelmét egy pillanatig nem fenyegette veszély. A szombathelyiektől mindenki kapott lehetőséget a bizonyításra - nem is okozott senki csalódást.

A SZoESE csütörtökön (18.00) a Nemzeti Közszolgálati Egyetem gárdáját látja vendégül.