2011.12.15. 03:29

Remekeltek a Vízmű sportolói

Remek hazai eredményekkel zárult a Szombathelyi Vízmű SC által rendezett 9. Claudius Kupa nemzetközi úszóverseny.

A rangos, erős mezőnyt felvonultató, kétnapos erőpróbának a fedett uszoda adott otthon. A Claudius Kupán 23 csapat, közel 250 versenyzője mérte össze a tudását. A színvonalról mindent elmond, hogy egyes korosztályokban számos olyan résztvevő volt, akiket a hazai korosztályos ranglistákon a legjobbak között jegyeznek. Összesen 24 úszószámot rendeztek, délelőtt az előfutamokat, délután pedig a döntőket. A hazai, szombathelyi színeket 40 versenyző képviselte - Karvalics Péter vezetőedző és Szummer Tamás edző felkészítésének köszönhetően rendkívül sikeresen.

A helyi csapatból kiemelkedett teljesítményével Joó Ádám, Barta Márton, Fabriczius László és Imre Milán. A négy fiatal összesen 13 érmes helyezést ért el, valamint váltóban is győztek. Összetettben a legfiatalabbak között Imre Milán első lett, míg a nagyobbak között mind az országos ranglista csúcsot megdöntő Barta Márton, mind pedig a számos egyéni legjobbját túlteljesítő Joó Ádám a dobogó második fokára léphetett fel.

A szombathelyi csapat kiegyensúlyozott teljesítményét mutatja, hogy további dobogós helyezéseket ért el Cserjési Zoé, Farkas Kata, Szuák Ákos és Dancsecs Boglárka is. A 23 egyesület között a Szombathelyi Vízmű SC az előkelő második helyen zárt - a Jövő SC mögött - 12 arany-, 12 ezüst- és 13 bronzéremmel.